MindsEye to nowa gra AAA od twórcy GTA. Wygląda jak futurystyczna alternatywa dla serii Rockstara

MindsEye

Wypada przyznać, że póki co GTA pozostaje bez konkurencji. Mafia, Saint’s Row czy Watch Dogs to jednak trochę inne gry, a powstałe na zgliszczach serii True Clime Sleepings Dogs nie doczekało się kontynuacji pomimo ciepłego przyjęcia przez graczy. Być może prawdziwą alternatywą okaże się więc MindsEye – nowo ogłoszona futurystyczna produkcja AAA, którą przygotowuje brytyjskie studio Build A Rocket Boy.

MindsEye – wysokobudżetowa przygodowa gra akcji zapowiedziana przez Build A Rocket Boy

Teaser MindsEye

Za założeniem tajemniczego studia Build A Rocket Boy z Edynburga stoi nie kto inny jak Leslie Benzies – były główny programista gier z serii GTA, który był także prezesem Rockstar North. Jego zespół zapowiedział właśnie kolejną swoją produkcję znaną jako MindsEye, które to z udostępnionych na razie materiałów może kojarzyć się z futurystyczną alternatywą dla uznanej serii Grant Theft Auto.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Póki co nie wiemy jeszcze, na czym dokładnie skupi się MindsEye, ale jej historia ma się rozwijać w „świecie futurystycznych korporacji, teorii spiskowych i złowrogich nowych technologii”. Tytuł ten będzie przygodową grą akcji.

Co ciekawe, z krótkiego opisu fabuły gry możemy wywnioskować, że skupi się ona na negatywnej stronie rozwoju technologicznego świata. Nie oznacza to jednak krytycznego nastawienia deweloperów do różnego rodzaju nowinek, bowiem z ich strony padłą zapowiedź, że zasoby MindsEye będą dostępne jako NFT w innej tworzonej przez nich produkcji – Everywhere.

Zobacz też: PS Plus w promocji

Everywhere jest z kolei zapowiadane jako „Roblox dla starszych graczy”, czyli swego rodzaju platforma free-to-play do tworzenia innych gier. MindsEye będzie płatnym tytułem, który zadebiutuje właśnie za jej pośrednictwem.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2247 (w redakcji od 17.11.2022)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.