To koniec Minecraft Legends. Twórcy kończą rozwój produkcji

Minecraft Legends

Minecraft Legends zadebiutowało w kwietniu 2023 roku i miało być gratką dla wszystkich fanów tego kanciastego świata. Niestety, gra nie przyciągnęła do siebie wielu graczy i dość szybko została uznana za niewypał. Teraz, zaledwie 9 miesięcy od premiery produkcję porzucają również deweloperzy, którzy zakomunikowali, że kończą pracę nad tytułem.

Minecraft Legends — twórcy kończą rozwój gry

Minecraft Legends miał być kolejną grą, obok Minecraft Dungeons, która miała poszerzyć tę legendarną serię o tytuł osadzony w zupełnie nowym gatunku, który zachęci starych graczy do powrotu oraz nowych do sprawdzenia kwadratowego świata. Niestety, plan ten zupełnie się nie sprawdził, a tytuł szybko utracił zainteresowanie. Po 9 miesiącach od daty premiery deweloperzy zakomunikowali w mediach społecznościowych, że kończą rozwój Minecraft Legends.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Od premiery wsłuchiwaliśmy się w opinie społeczności i wdrożyliśmy szereg zmian i usprawnień, by ulepszyć grę. Po ich wprowadzeniu zamierzamy zakończyć prace nad produkcją.

Komunikat na stronie Minecraft.net

Jest to o tyle smutna wiadomość, że jest to kolejny projekt w uniwersum Minecraft, który nie odniósł większego komercyjnego sukcesu. Poprzednim był Minecraft Dungeons, które również nie zaskarbiło sobie sympatii graczy.

Minecraft Legends to gra z gatunku RTS, w której celem gracza jest walka z piglinami — złymi istotami, które najechały kwadratowy świat. Więcej informacji o tej produkcji można przeczytać w naszej recenzji.

Zobacz też: Najlepsze gry na komputer

Minecraft Legends jest dostępne w bibliotece Xbox Game Pass. W ramach abonamentu Microsoftu grę można uruchomić na PC, Xbox One, Xbox Series X|S oraz za pośrednictwem usługi Xbox Cloud Gaming.

Źródło: VGC, Insider Gaming, Minecraft.net

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.