Minecraft RTS podobno powstaje. Dziennikarz zdradza, że to kolejny spin-off po Dungeons

Minecraft Dungeons

Minecraft RTS ma już powstawać i być kolejnym spin-offem lubianej marki, zaraz po Minecraft Dungeons. Poinformował o tym znany dziennikarz, który pisał wcześniej dla redakcji Gamespot i Giant Bomb. Słowa mężczyzny wydają się wiarygodne, choć wiadomo — na ten moment to tylko plotka.

REKLAMA

Minecraft RTS tajną bronią Microsoftu?

Minecraft
Minecraft

Jeff Gerstmann, znany dziennikarz, który niedawno wystartował ze swoim podcastem, poinformował, że powstaje Minecraft RTS. Jak sama nazwa wskazuje, nowa odsłona klockowego świata ma być strategią czasu rzeczywistego. Mężczyzna twierdzi, że widział kilka zrzutów ekranu z nowego spin-offu Minecrafta — rzekomo przedstawiały one postać wyglądem zbliżoną do kultowego Steve’a. Według Gerstmanna Minecraft RTS zaoferuje widok z trzeciej osoby, a zadaniem gracza będzie wydawanie rozkazów jednostkom, aby walczyły z wrogami takimi jak Pilgrimi.

Przeczytaj też: Najlepsze gry dla dzieci na Nintendo Switch

W grze podobno zaimplementowano też tzw. cut-scenki, czyli przerywniki filmowe. Oczywiście Minecraft RTS to tylko nazwa kodowa i zapewne ostateczny tytuł gry, jeżeli takowa rzeczywiście powstaje (bo nie mamy co do tego 100% pewności), zapewne będzie inny. Gerstmann twierdzi, że prace nad grą są w dość zaawansowanym stadium, dlatego jest szansa, że zobaczymy ją podczas niedzielnej konferencji Xbox & Bethesda Games Showcase. Chcielibyście zagrać w Minecraftowego RTS-a? Dajcie znać w komentarzach!

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!