Mortal Kombat 1 z kontrowersyjną, krwawą mini-grą. Tytuł otrzymał konkretną klasyfikację wiekową

Mortal Kombat 1 Liu Kang

Rok 2023 dla fanów wszelkiego rodzaju bijatyk to bez dwóch zdań jeden z najlepszych okresów od bardzo dawna. Poza czerwcową premierą Street Fighter 6 dowiedzieliśmy się, że we wrześniu na sklepowe półki trafi Mortal Kombat 1. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami możemy liczyć, iż w najnowszym tytule od NetherRealm Studios nie zabraknie prawdziwie krwawych starć i aktywności.

Mortal Kombat 1 z klasyfikacją wiekową w Singapurze. Dokument ujawnia dosyć kontrowersyjną mini-grę

Mortal Kombat 1 Scropion i Sub-Zero
Mortal Kombat 1, Scorpion i Sub-Zero

Na dosyć ciekawą informację natrafili gracze, którzy dotarli do dokumentu opublikowanego przez singapurski odpowiednik organizacji PEGI. Okazuje się bowiem, że Mortal Kombat 1 zaoferuje interesującą aktywność poboczną polegającą na… zniszczeniu odciętej głowy.

Gracz może napotkać mini-grę w niektórych trybach gry, w której ścięta głowa może zostać przedstawiona postaci gracza do zniszczenia, aby przejść dalej.

Fragment dokumentu singapurskiej organizacji ratingowej

Dokument wymienia również, że w produkcji NetherRealm Studios nie braknie ujęć pełnych brutalności, w których dane nam będzie oglądać m.in. dekapitację, wbijanie na pal, a nawet patroszenie przeciwników. Szczególną uwagę zwraca jeszcze dodatkowy zapis głoszący, że „ofiary śmiertelne pojawiają się niezwykle rzadko”.

Wszystko to ma być dodatkowo okraszone wulgarnym językiem, jednak jego zakres i częstotliwość jest raczej niewielka. Ostatecznie więc nie powinno nikogo dziwić, że Mortal Kombat 1 będzie produkcją skierowaną wyłącznie do pełnoletniego gracza.

Przeczytaj też: Gry podobne do It Takes Two

Kup Mortal Kombat 1

Premiera Mortal Kombat 1 zaplanowana została na 19 września 2023 roku. Produkcja ta zadebiutuje na PC, PS5, Xbox Series X|S oraz na Nintendo Switch. Posiadacze „blaszaków” mogą też zapoznać się z oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi i ocenić, czy ich maszyny poradzą sobie z grą od NetherRealm Studios.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.