Mortal Kombat 1 pojawił się na Steam! Oficjalne wymagania sprzętowe i informacje o polskiej wersji językowej

Mortal Kombat 1 Liu Kang

Dla wielu osób największym zaskoczeniem ubiegłego tygodnia była zapewne oficjalna zapowiedź Mortal Kombat 1, o której spekulowano już od dłuższego czasu. Od tamtego czasu dowiedzieliśmy się oficjalnych konkretów jak chociażby tych na temat zawartości edycji kolekcjonerskiej tej produkcji. Teraz zaś karta produktu pojawiła się na Steam, a wraz z tym garść cennych informacji.

Oficjalne wymagania sprzętowe Mortal Kombat 1 mogą napawać optymizmem

Mortal Kombat 1 Kitana
Mortal Kombat 1, Kitana

Wraz z pojawieniem się Mortal Kombat 1 na Steam twórcy — siłą rzeczy — ujawnili nowe informacje na temat swojego dzieła. Wieści te powinny zainteresować przede wszystkim pecetowców, deweloperzy bowiem przekazali oficjalne wymagania systemowe, które nie wydają się zbyt wygórowane. Prezentują się ono następująco:

Mortal Kombat 1 – minimalne wymagania sprzętowe

  • Procesor: Inter Core i5-6600 lub AMD Ryzen 3 3100, lub AMD Ryzen 5 2600
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • GPU: Nvidia GeForce GTX 980 lub AMD Radeon RX 470, lub Intel Arc A750
  • Miejsce na dysku: 100 GB wolnego miejsca
  • DirectX: Wersja 12

Mortal Kombat 1 – zalecane wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core i5-8400 lub AMD Ryzen 5 3600X
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • GPU: Nvidia GeForce GTX 1080 Ti lub AMD Radeon RX 5700 XT, lub Intel Arc A770
  • Miejsce na dysku: 100 GB wolnego miejsca
  • DirectX: Wersja 12

Jak więc widać, produkcja (przynajmniej teoretycznie) nie będzie wymagała przesadnie potężnych maszyn, zwłaszcza że w przypadku minimalnych wymagań potrzeba jedynie karty z serii GTX 980. Martwić może jedynie konieczność pobierania 100 GB danych z sieci.

Przyglądając się bliżej tym wymaganiom, można być zdziwionym, że najnowsza bijatyka od NetherRealm Studios będzie tytułem, który ominie konsole poprzedniej generacji, czyli PS4 i Xbox One.

Przeczytaj też: Tablet do gier — najlepsze modele

Polskich graczy zainteresować powinna także steamowa rubryczka z dostępnymi w grze językami. Okazuje się bowiem, że Mortal Kombat 1 oferować będzie polskie napisy, choć na pełne udźwiękowianie nie możemy liczyć. O poziom tłumaczenia raczej nie musimy się martwić, bo za polską wersję odpowiada firma QLOC, która ma całkiem spore doświadczenie w tej dziedzinie.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.