Sony ujawnia najczęściej pobierane gry na PS4 i PS5 w 2022 roku. Dobry wynik polskich produkcji

Cyberpunk 2077

Sony właśnie podzieliło się z nami listą najczęściej pobieranych gier na PS4 i PS5 w 2022 roku. Przyglądając się jej, nie znajdziemy większych zaskoczeń. Szczególnie cieszy za to dobry wynik polskich produkcji.

Najczęściej pobierane gry w PS Store w 2022 roku

Zwiastun Cyberpunka 2077

Podobnie jak w przypadku grudniowych wyników, całe zestawienie najczęściej pobieranych gier w PS Store zostało podzielone na USA i Kanadę oraz Europę. W obydwu kluczowych regionach z paroma wyjątkami dominowały te same gry, a listy różnią się głównie pozycjami przypisanymi konkretnym tytułom.

Zarówno w USA i Kanadzie, jak i w Europie wysoko uplasowało się Elden Ring. Stworzony przez FromSoftware soulslike był czwartą najczęściej pobieraną grą na PS5 we wszystkich branych pod uwagę obszarach. Poza tym wysokie lokaty na najnowszej konsoli Sony oraz na PS4 zajęły takie hity jak Call of Duty: Modern Warfare II, Minecraft czy FIFA 23.

Z perspektywy polskiego gracza cieszy dobry wynik rodzimych produkcji. Na stworzonej przez Sony liście znajdziemy bowiem aż cztery polskie gry. Szczególnie warto w tym miejscu wyróżnić Cyberpunka 2077, który pomimo upływającego czasu od momentu swojej premiery był siódmym najchętniej pobieranym tytułem na PS5 w Europie.

Zobacz też: Kody do GTA Vice City

Pozostaje nam liczyć na jeszcze lepsze wyniki polskich deweloperów w 2023 roku. Zainteresowani pełnym rankingiem mogą się z nim natomiast zapoznać na oficjalnym blogu PlayStation.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!