Oto najgorsze gry 2022 roku według Metacritic. Na ostatniej produkcji gracze nie zostawili suchej nitki!

Postal 4: No Regerts

2022 rok powoli zbliża się już ku końcowi. Podczas jego trwania dostaliśmy wiele solidnych produkcji, takich jak Elden Ring czy God of War: Ragnarok, ale nie zabrakło też porażek. Teraz dzięki serwisowi Metacritic możemy poznać najgorsze tytuły wydane w mijającym już roku.

Najgorzej oceniane produkcje w 2022 roku. Metacritic przedstawia listę

Blade Runner: Enhanced Edition
Blade Runner: Enhanced Edition

Przystańmy na chwilę i zastanówmy się nad wszystkimi grami, które miały szansę ujrzeć światło dzienne w tym roku. Ten obfitował w udane produkcje tak bardzo, że prawdopodobnie każdy gracz znalazł w tegorocznych produkcjach coś dla siebie. Fani gatunku soulslike zachwycali się Elden Ring, sympatycy strategii zagrywali się w Crusader Kings III, a zwolennicy przygodówek dostali świetnego Stray. Nie każdy tytuł miał jednak na tyle szczęścia, żeby móc zagościć na komputerach oraz konsolach graczy na dłużej. Portal Metacritic zebrał tych nieszczęśników i udostępnił w formie listy, prezentując nam 10 najgorszych gier 2022 roku.

Zasady stworzonego rankingu są bardzo proste. Przedstawia on niezależnie od platformy dziesięć najgorszych gier pod względem ocen z recenzji gromadzonych przez Metacritic. Oczywiście pod uwagę były brane tylko „dzieła” wydane między 1 stycznia a 31 grudnia 2022 roku. Końcowa lista w ułożeniu od najlepszej do najgorszej produkcji prezentuje się następująco (w nawiasie podana została ocena danego tytułu):

  1. Blade Runner: Enhanced Edition (52) – Nintendo Switch
  2. Kamiwaza: Way of the Thief (52) – PS4
  3. The Waylanders (51) – PC
  4. The Last Oricru (50) – Xbox Series X|S
  5. Zorro: The Chronicles (49) – PS5
  6. LEGO Brawls (46) – PS5
  7. XEL (43) – Nintendo Switch
  8. Babylon’s Fall (41) – PS5
  9. CrossfireX (38) – Xbox Series X|S
  10. POSTAL 4: No Regerts (30) – PC

Zobacz też: Najlepsze gry roguelike

Jak się okazuje, największym rozczarowaniem 2022 roku był POSTAL 4: No Regerts. Wygląda na to, że niegdyś uważana za pioniera kontrowersyjnych, humorystycznych strzelanek seria nie nadążyła za duchem czasu, co poskutkowało kompletną porażką przy premierze jej czwartej odsłony. Ciekawi nas też, jaki tegoroczny tytuł był najgorszy według Was. Dajcie nam znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z