Eksperci prezentują najładniejsze gry 2023 roku! Wśród wybranych tytułów znajdziemy polski akcent

RoboCop Rogue City

Koniec roku to czas podsumowań również w branży gier wideo. Gracze mogli już sprawdzić swoje gamingowe osiągnięcia dzięki specjalnym platformom takim jak między innymi PlayStation Wrap-Up czy Steam Year In Review 2023. Jednak które gry mijającego roku były najładniejsze? Eksperci z Digital Foundry postanowili przyjrzeć się tej kwestii.

Digital Foundry wybrało najładniejsze gry 2023 roku

Digital Foundry – najładniejsze gry 2023 roku

Redakcja Digital Foundry udostępniła właśnie materiał z podsumowaniem najładniejszych gier 2023 roku. Eksperci na pierwszym miejscu postanowili umieścić Avatar Frontiers of Pandora od Ubisoftu. Redaktorzy zwrócili uwagę na szczegółowość świata Pandory, oświetlenie i inne elementy, które miały decydujący wpływ na uhonorowanie tytułu złotym medalem.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jeżeli zaś chodzi o kolejne pozycje na podium, drugie miejsce zajął Alan Wake 2. Następnie redakcja Digital Foundry postanowiła wyróżnić Cyberpunk 2077 z technologią RT Overdrive. Natomiast pełne zestawienie najładniejszych gier 2023 roku w losowej kolejności prezentuje się następująco:

  • Star Wars Jedi Ocalały
  • Final Fantasy 16
  • RoboCop Rogue City
  • Resident Evil 4
  • Hi-Fi Rush
  • Super Mario Bros. Wonder
  • Marvel’s Spider-Man 2

Jak możemy zauważyć, wśród wspomnianych przez redakcję tytułów, poza Cyberpunkiem znajdziemy inny polski akcent. Mowa o RoboCop Rogue City, którego analizy Digital Foundry podjęło się w listopadzie. Oprawa graficzna już wtedy zrobiła na ekspertach duże wrażenie.

Zobacz też: Gry podobne do Fallout

Specjaliści wyróżnili również kilka innych gier, w tym Horizon Forbidden West Burning Shores, Dead Space Remake czy Jusant. Dajcie znać w komentarzach, jaka produkcja według Was zasługuje na miano najładniejszej gry 2023 roku!

Źródło: Steam, YouTube

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.