Fani RPG wciąż przeważają wśród posiadaczy Steam Decka! Ranking najpopularniejszych gier w styczniu 2024

Steam Deck

Valve regularnie publikuje ranking tytułów, które skradły najwięcej czasu posiadaczom Steam Decka. Od kilku miesięcy Baldur’s Gate 3 zajmuje pozycję lidera, jednak wiele wskazuje na to, że ubiegłoroczny hit niebawem ustąpi miejsca innej szalenie popularnej produkcji.

W jakie tytuły grano najdłużej na Steam Decku w styczniu 2024?

Baldur’s Gate 3 od sierpnia 2023 roku cieszy się mianem gry, w której użytkownicy Steam Decka spędzili najwięcej godzin. Jeszcze niedawno mogło się wydawać, iż wielokrotnie nagradzany RPG będzie długo czekał na godnego konkurenta.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Sytuacja zmieniła się wraz z udostępnieniem Palworld. Najnowszy tytuł studia Pocket Pair co chwila bije kolejne rekordy popularności – zarówno wśród posiadaczy konsol, użytkowników Steam, jak i subskrybentów usługi Xbox Game Pass. Wczesny dostęp rozpoczął się dopiero 19 stycznia, ale nie przeszkodziło to w zdobyciu 2. miejsca w rankingu.

Co ciekawe, o zbliżającej się utracie pozycji lidera przekonany jest dyrektor generalny Larian Studios. Swen Vincke w krótkim wpisie na portalu X stwierdził, że „bez wątpienia Palworld skopie nam tyłek w przyszłym miesiącu”.

Warto odnotować liczną reprezentację tytułów niezależnych. W najlepszej dziesiątce zestawienia, oprócz rodzimego Cyberpunka 2077 czy nieśmiertelnego GTA V, znajdziemy także cieszące się dużym uznaniem DAVE THE DIVER, Stardew Valley oraz Vampire Survivors.

Źródło: Techraptor

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.