Następca Nintendo Switch zadebiutuje już niebawem? Nowy raport wskazuje konkretny okres

Nintendo Switch OLED

Temat next-genowego następcy Nintendo Switch w ostatnim czasie stał się niezwykle nośny, głównie za sprawą ostatniego zeznania Bobby’ego Koticka, który ujawnił, że będzie to sprzęt o wydajności porównywalnej do PS4 i Xboxem One. Pojawiły się także pierwsze poszlaki, które wskazują na to, że „Wielkie N” od pewnego czasu wspiera deweloperów, którzy tworzą gry właśnie na ten ekosystem. Teraz zaś dzięki najnowszemu raportowi jednej z chińskich firm możliwe, że poznaliśmy przybliżony termin kolejnej konsoli od Nintendo.

Chiński producent akcesoriów spodziewa się premiery następcy Switcha w przyszłym roku

Nintendo Switch
Nintendo Switch

Hongzhun, czyli chiński producent metalowych obudów do konsol prognozuje wzrost przychodów ze sprzedaży akcesoriów już w drugiej połowie bieżącego roku. Ma to być w głównej mierze zasługa Nintendo, bo przedsiębiorstwo z Państwa Środka miałoby zająć się opracowywaniem części właśnie do następcy Switcha.

Predykcje przedstawione w raporcie Hongzhun wskazują, że nowa konsola od czerwonych ma trafić na rynek w „pierwszym kwartale przyszłego roku”. Zwrot ten można odbierać w dwojaki sposób, nie doprecyzowano bowiem, czy chodzi o rok kalendarzowy, czy też finansowy.

Nintendo Switch, Nintendo Switch Lite, Nintendo Switch OLED
Nintendo Switch, Nintendo Switch Lite, Nintendo Switch OLED

W pierwszym przypadku termin premiery wypadałby między 1 stycznia a 31 marca 2024 roku. Jeśli jednak założyć drugi wariant (co wydaje się bardziej prawdopodobne), to nowa konsola od Nintendo trafiłaby na rynek w okresie od kwietnia do czerwca przyszłego roku.

Przeczytaj też: Gry skradanki

Kup Nintendo Switch

Jeśli przypuszczenia chińskiego producenta są trafne, to już niebawem „Wielkie N” powinno rozpocząć zakrojoną na szeroką skalę kampanię promocyjną swojego sprzętu. Będzie to szczególnie ważne w kontekście planów Nintendo, które chce „gładko wejść” w kolejną generację swojego sprzętu. Czy tak faktycznie będzie? Tego dowiem się za stosunkowo niedługi czas.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.