Gracz zremasterował Need for Speed: Underground 2! Fanowska wizja z RTX Remix wzbudza nostalgię

need for speed underground 2 rtx remix

Need for Speed to seria gier od EA, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Przez cały swój okres miewała lepsze oraz gorsze produkcje, ale na pewno do tych pierwszych możemy zaliczyć duet Underground, a w szczególności jego drugą odsłonę. NFS: Underground 2 do dzisiaj cieszy się sporą popularnością pomimo upływu lat, dlatego nie może dziwić, że pewien gracz stworzył wersję ze wsparciem RTX, która prezentuje się nad wyraz dobrze.

Need for Speed: Underground 2 z RTX Remix — porównanie z oryginałem

Porównanie oryginalnej wersji NFS: Undergorund 2 oraz RTX

Od debiutu Need For Speed: Underground 2 minęło prawie 20 lat, i choć w branży gier jest to wręcz przepaść, tak wspomniany NFS nadal posiada rzesze fanów. Nie da się ukryć, że jest to jedna z lepszych odsłon serii gier wyścigowych od EA, gdyż jako pierwsza oferowała otwarty świat, gdzie gracz mógł zwiedzać miasto Bayview (poszczególne dzielnice były odblokowywane po określonej liczbie wyścigów). Dodatkowo Underground 2 oferował szereg personalizacji auta oraz tuningu, a także całkowicie nowe formy rajdów.

Biorąc pod uwagę fakt, że Underground 2 zajmuje specjalne miejsce w sercach wielu graczy, nie może dziwić, że jeden z nich postanowił stworzyć swoją własną wersję ze wsparciem RTX. Na pierwszym filmie można zobaczyć porównanie tzw. remixu RTX z oryginalną edycją gry. Drugi film z kolei prezentuje jak wygląda fanowski remaster i warto zauważyć, że jest naprawdę dobrze. Oczywiście znikające światła, graficzne niedociągnięcia oraz znikające obiekty mogą przeszkadzać w trakcie rozgrywki.

Need Fof Speed: Underground 2 RTX Remix

NVIDIA udostępniła narzędzie RTX Remix, dzięki któremu każdy modder może poprawić swoją ulubioną grę. Jest to niewątpliwie bardzo ciekawa opcja, która pozwala na wyposażenie starszych produkcji w takie rzeczy jak promienie świetlne RTX, wsparcie DLSS, a nawet oświetlenie czy mgła wolumetryczna.

Zobacz też: Najlepsze tablety do gier

Na koniec przypomnijmy, że premiera Need for Speed: Underground 2 odbyła się 12 listopada 2004 roku. I choć otrzymaliśmy ostatnio kolejną część serii NFS – Unbound, to niewątpliwie część fanów nie obraziłaby się za pełnoprawny remaster Underground 2.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.