NetEase przejmuje kolejne studio. Tym razem to współtwórcy Halo i Minecrafta

Halo Infinite

NetEase to chiński gigant przemysłu growego i technologicznego. Właśnie dowiedzieliśmy się, że do portfolio tej firmy trafił kolejny deweloper. Tym razem jest to kanadyjskie studio SkyBox Labs, które w przeszłości współpracowało z producentami Halo czy Minecrafta.

NetEase kupuje SkyBox Labs

Zwiastun trybu kampanii Halo Infinite

Microsoft w przeszłości pozyskał już Bethesdę i obecnie jest w trakcie przejmowania Activision Blizzard. Coraz więcej krajów po kolei zatwierdza tę transakcję, ale „Zieloni” nie są jedynymi, którzy skupują znanych deweloperów gier. Aktywny na tym polu jest też NetEase, który przejął właśnie następne studio.

Tym razem wybór padł na kanadyjskie SkyBox Labs. Twórcy samodzielnie opracowali dwie gry: TASTEE: Lethal Tactics oraz Stela. Bardziej znani są jednak z pomocy przy większych tytułach, bo współtworzyli już hity takich firm jak Xbox Games Studio czy Electronic Arts. Obecnie spółka ta rozwija Halo Infinite, Minecrafta i Fallouta 76.

Kwota umowy nie jest znana. Zgodnie z podanymi informacjami, SkyBox Labs będzie działać niezależnie pod skrzydłem NetEase Games. Deweloper nadal będzie współpracować z dotychczasowymi partnerami przy tworzeniu oraz rozwijaniu kolejnych produkcji.

Zobacz też: Co to jest AMD FSR?

Warto przypomnieć, że wcześniej NetEase nabył m.in. francuskie studio Quantic Dream. Te z kolei odpowiada za Detroit: Become Human czy Heavy Rain.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z