Netflix Games to jak na razie niewypał. Ale platforma się nie poddaje

Netflix Games

Dwa lata temu Netflix wprowadził swoją własną platformę gier. Jak na razie ciężko mówić o jej sukcesie. Okazuje się, że tylko niewielki promil użytkowników platformy wykazuje nią regularne zainteresowanie.

Mniej niż 1% ogółu użytkowników Netflixa używa tej platformy do gier

Netflix Games
Netflix Games

Jak zauważył portal GamesIndustry.biz, najnowsze dane dotyczące Netflixa pojawiły się na stronie telewizji CNBC. Z nich dowiadujemy się, że mniej niż 1% użytkowników platformy streamingowej gra codziennie w gry za jej pomocą.

Informacja pochodzi od firmy analitycznej Apptopia. Ta podała także, że średnio 2,2 miliona użytkowników grało codziennie we wrześniu w przynajmniej jeden tytuł.

A wszystko to pomimo coraz większej ekspansji Netflix Games. W przeciągu roku oferta usługi powiększyła się do 77 gier, które na całym świecie zostały pobrane 70,5 miliona razy.

Współzałożyciel Netflixa Greg Peterson stwierdził, że w przypadku liczby graczy platformy „trajektoria nie różni się od tego, co widzieliśmy wcześniej”. Firma nadal widzi jednakże szansę na „zbudowanie długoterminowej wartości rozrywki”.

Według doniesień plany Netflixa rzeczywiście są mocarstwowe. Ostatnio dowiedzieliśmy się m.in., że podobno chciałby on stworzyć swoje własne GTA.

Zobacz też: Gry na nudę

Warto zaznaczyć, że niektóre osoby z branży podchodzą do planów przedsiębiorstwa dosyć chłodno. Jakiś czas temu były szef PlayStation nazwał nawet firmy pokroju Netflixa czy Google „wrogiem u bram”.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.