Netflix rozważa własną platformę do grania w chmurze. Korporacja nie chce popełnić błędu Google Stadia

Netflix Games

Na przestrzeni ostatnich kilku lat coraz popularniejszą formą grania w najnowsze produkcje staje się streaming. Korporacje technologiczne widząc ten trend, coraz chętniej spoglądają na tę gałąź gamingu, co jakiś czas próbując w niej swoich sił. Okazuje się, że Netflix również ma ochotę zaistnieć w tej branży, jednak nie chce popełnić błędów poprzedników.

Netflix coraz chętniej spogląda w stronę branży gier wideo

Netflix games
Netflix Games

Wiceprezes Netflixa ds. gier — Mike Verdu — zdradził w trakcie jednego z wywiadów, że firma bada możliwości umożliwienia swoim subskrybentom strumieniowego przesyłania gier. Mężczyzna twierdzi, że jeśli zostanie to rozpatrzone pozytywnie, to korporacja „pokornie i rozważnie” będzie rozwijać tę usługę. Verdu zapytany, w jaki sposób Netflix chce uniknąć porażki podobnej do tej poniesionej przez Google Stadia, odpowiedział, że swoją szansę widzi przede wszystkim w zupełnie innym modelu biznesowym.

Przeczytaj też: Jaki procesor do gier kupić?

Jak widać, na ten moment wszystko jest w fazie planów i badań rynkowych, jednak nie są to pierwsze przymiarki Netflixa do wejścia w branżę gier. Pod koniec zeszłego miesiąca firma otworzyła własne studio deweloperskie, które ma tworzyć autorskie produkcje. Na koniec pozostaje pytanie, w jakim stopniu korporacja będzie w stanie przebić się przez prężnie rozwijającą się konkurencję? Zapewne czas pokaże.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.