Sklep mobilny Xboxa i nowa konsola Nintendo. Tak ma wyglądać rynek gier w 2024 roku

PS4 gra

W internecie właśnie pojawiły się przewidywania analityków Newzoo. Zgodnie z ich szacunkami, rynek gier komputerowych urośnie w 2024 roku do wartości 189 miliardów dolarów. Poza tym mają też nas czekać premiery mobilnego sklepu Xboxa i nowej konsoli Nintendo.

Newzoo: Przewidywania co do rynku gier komputerowych w 2024 roku

Xbox logo
Xbox

Właśnie pojawił się najnowszy raport firmy analitycznej Newzoo. Według niego rynek gier komputerowych osiągnie w 2024 roku wartość 189 miliardów dolarów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Za wzrost mają odpowiadać przede wszystkim Xbox Series X|S i PS5. I to nawet pomimo tego, że zdaniem analityków katalog wydawniczy będzie skromniejszy niż w 2023 roku. Stratę mają jednak nadrobić gry jako usługi oraz sprzedaż zaległych tytułów.

Analitycy przewidują także, że zmaleje popyt na subskrypcje. Co więcej, według nich najbliższe 12 miesięcy przyniesie nam również debiut sklepu mobilnego Xboxa na Androidzie oraz wydanie nowej konsoli Nintendo z grą z Mario w 3D.

O obydwu tych sprawach słyszymy już od jakiegoś czasu. O sklepie oferującym aplikacje mobilne mówił już jakiś czas temu Phil Spencer. Z kolei jeśli chodzi o kolejną platformę Nintendo, plotki przewidują, że ta rzeczywiście zadebiutuje w 2024 roku i będzie kosztować 400 dolarów (ok. 1568 zł).

Wiele wskazuje więc na to, że obecny rok będzie obfitował w wiele ciekawych zapowiedzi. Na koniec warto jednak ostudzić emocje i przypomnieć, że Newzoo przewiduje jednakże, iż będzie on „chudy”, z produkcjami wprowadzanymi na „wysoce konkurencyjny rynek”.

Źródło: JESHOOTS.com / Pexels (grafika główna), GamesIndustry.biz

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.