Droższy Switch? Nintendo odpowiada na podwyżkę cen PS5

Nintendo Switch

Wczoraj Sony poinformowało o podwyżkach cen PlayStation 5. Z kolei dzisiaj głos w sprawie zabrał Microsoft, który zapewnił, że nie planuje podobnego ruchu w odniesieniu do Xboxów Series X|S. Na deser wypowiedziało się Nintendo.

REKLAMA

Cena Nintendo Switch bez zmian, a przynajmniej na razie

Nintendo Switch
Nintendo Switch

Redakcja Eurogamera zapytała Nintendo o potencjalne plany dot. podwyżki cen Switcha, będące odpowiedzią na droższe PS5. Rzecznik prasowy japońskiej korporacji poinformował, że mimo iż firma nie może komentować strategii cenowych, to obecnie nie ma planów na podwyższenie cen swoich sprzętów z uwagi na inflację czy zwiększone koszty produkcji. Idąc dalej, przedstawiciel Nintendo dodał, że „przyszłe strategie cenowe będą obierane ostrożnie i rozważnie”.

Przeczytaj też: Czy gry z PS4 działają na PS5

Innymi słowy, Nintendo – podobnie jak Microsoft – nie planuje podwyższać cen swoich konsol. Sony tłumaczyło swoją decyzję inflacją, ale wygląda na to, że jako jedyne w branży zdecydowało się przerzucić zwiększone koszty na klientów. Cóż – bywa i tak.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzać w PS Store!