Droższy Switch? Nintendo odpowiada na podwyżkę cen PS5

Nintendo Switch

Wczoraj Sony poinformowało o podwyżkach cen PlayStation 5. Z kolei dzisiaj głos w sprawie zabrał Microsoft, który zapewnił, że nie planuje podobnego ruchu w odniesieniu do Xboxów Series X|S. Na deser wypowiedziało się Nintendo.

Cena Nintendo Switch bez zmian, a przynajmniej na razie

Nintendo Switch
Nintendo Switch

Redakcja Eurogamera zapytała Nintendo o potencjalne plany dot. podwyżki cen Switcha, będące odpowiedzią na droższe PS5. Rzecznik prasowy japońskiej korporacji poinformował, że mimo iż firma nie może komentować strategii cenowych, to obecnie nie ma planów na podwyższenie cen swoich sprzętów z uwagi na inflację czy zwiększone koszty produkcji. Idąc dalej, przedstawiciel Nintendo dodał, że „przyszłe strategie cenowe będą obierane ostrożnie i rozważnie”.

Przeczytaj też: Czy gry z PS4 działają na PS5

Innymi słowy, Nintendo – podobnie jak Microsoft – nie planuje podwyższać cen swoich konsol. Sony tłumaczyło swoją decyzję inflacją, ale wygląda na to, że jako jedyne w branży zdecydowało się przerzucić zwiększone koszty na klientów. Cóż – bywa i tak.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.