Nintendo podwyższa pensje swoim pracownikom. Firma wychodzi naprzeciw trendowi zwolnień

Nintendo

Branża technologiczna przeżywa dziś trudny okres. Kryzys dotknął także prawdziwych gigantów, co spowodowało redukcje zatrudnienia w takich firmach jak Dell, Microsoft czy Google. Nintendo także odnotowało spadek sprzedaży, ale znów wydaje się wychodzić na przekór wszystkim i zamiast zwalniać, podniesie pensje swoim pracownikom.

10-procentowa podwyżka dla pracowników Nintendo

Zwiastun The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Kryzys obejmujący całą branżę technologiczną dotknął także producentów gier. Spowodowało to zwolnienia w największych firmach włącznie z Take-Two czy Microsoftem. W przypadku drugiej z tych firm z pracą pożegnali się zatrudnieni w dziale odpowiedzialnym za Xboxa i niektórzy deweloperzy, co spotkało się z krytyką byłych pracowników 343 Industries.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nintendo również może mówić o kłopotach. Najnowszy raport finansowy Japończyków zdradził nam bowiem, że Nintendo Switch zanotował 23-procentowy spadek sprzedaży.

Gorsza koniunktura w przypadku „Big N” nie oznacza jednak zwolnień. Jak donosi Kotaku, zamiast tego gigant poinformował inwestorów o planowanej 10-procentowej podwyżce dla swoich pracowników. Wzrost wynagrodzeń odbędzie się pomimo obniżenia spodziewanego zysku operacyjnego o 4% za rok do 31 marca i redukcji zakładanego celu sprzedażowego Switcha do 18 milionów sztuk.

Podwyżka płac dla pracowników Nintendo może mieć także związek z ostatnimi wydarzeniami w Japonii. Premier Kraju Kwitnącej Wiśni wezwał ostatnio rodzime firmy do zwiększenia płac po latach ich stagnacji w obliczu inflacji uderzającej w stan gospodarczy kraju.

Zobacz też: Najlepsze gry multiplayer

Podejście Nintendo kontrastuje z zachowaniem Ubisoftu, który ostatnio wpadł w konflikt ze związkiem zawodowym działającym w paryskim oddziale dewelopera. W odniesieniu do trudnej sytuacji ekonomicznej związkowcy wezwali do podwyższenia płac pracowników, ale niewiele wskazuje na to, że uda się w tej kwestii osiągnąć porozumienie.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.