Take-Two planuje zwolnienia. Właściciel Rockstar i 2K Games chce oszczędzić 50 milionów dolarów

Take Two Interactive

Zamiast dostarczyć graczom długo wyczekiwanej zapowiedzi GTA 6, Take-Two Interactive zapowiada zwolnienia. Ostatnie gry firmy nie przyjęły się najlepiej i oficjalnie poinformowano, że planowane jest cięcie kosztów.

REKLAMA

Zwolnienia w Take-Two Interactive

GTA 5
GTA 5

W rozmowie z Bloombergiem CEO Take-Two Interactive mówił ostatnio, że Marvel’s Midnight Suns nie spełniło oczekiwań firmy. Poprzednie premiery (PGA Tour 2K23 oraz New Tales from the Borderlands) również nie odniosły ogromnych sukcesów, a Take-Two obok GTA brakuje jakiegoś dużego hitu.

Firmie udało się wciąż osiągnąć wzrost przychodu w ostatnim kwartale, ale nie jest to wystarczające dla jej przedstawicieli. Take-Two zapowiedziało w rezultacie redukcję kosztów, która oszczędzi im 50 milionów dolarów.

Przeczytaj też: Jaki monitor do 500 zł kupić

Strauss Zelnich na łamach GamesIndustry.biz poinformował, że firma planuje dalsze wsparcie swoich deweloperów i nie chce drastycznie zmniejszać liczby pracowników. Zwolnienia będą dotyczyć głównie strony korporacyjnej, więc powstające gry Take-Two nie powinny na tym ucierpieć.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!