Take-Two planuje zwolnienia. Właściciel Rockstar i 2K Games chce oszczędzić 50 milionów dolarów

Take Two Interactive

Zamiast dostarczyć graczom długo wyczekiwanej zapowiedzi GTA 6, Take-Two Interactive zapowiada zwolnienia. Ostatnie gry firmy nie przyjęły się najlepiej i oficjalnie poinformowano, że planowane jest cięcie kosztów.

Zwolnienia w Take-Two Interactive

GTA 5
GTA 5

W rozmowie z Bloombergiem CEO Take-Two Interactive mówił ostatnio, że Marvel’s Midnight Suns nie spełniło oczekiwań firmy. Poprzednie premiery (PGA Tour 2K23 oraz New Tales from the Borderlands) również nie odniosły ogromnych sukcesów, a Take-Two obok GTA brakuje jakiegoś dużego hitu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Firmie udało się wciąż osiągnąć wzrost przychodu w ostatnim kwartale, ale nie jest to wystarczające dla jej przedstawicieli. Take-Two zapowiedziało w rezultacie redukcję kosztów, która oszczędzi im 50 milionów dolarów.

Przeczytaj też: Jaki monitor do 500 zł kupić

Strauss Zelnich na łamach GamesIndustry.biz poinformował, że firma planuje dalsze wsparcie swoich deweloperów i nie chce drastycznie zmniejszać liczby pracowników. Zwolnienia będą dotyczyć głównie strony korporacyjnej, więc powstające gry Take-Two nie powinny na tym ucierpieć.

O autorze
Tomasz Alicki
Autor

Wychowany na konsolach weteran Call of Duty. Fan esportu i dobrej książki. Wolne chwile spędza w World of Warcraft lub Path of Exile.

Liczba wpisów: 279 (w redakcji od 17.10.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.