Nintendo Switch 2 – wyciekła data premiery i cena! „Big N” ma szykować dwa modele konsoli

Nintendo Switch OLED

Plotki o Nintendo Switch 2 stają się coraz głośniejsze. Konsola miała być m.in. pokazana za zamkniętymi drzwiami na ostatnim Gamescomie. Teraz kolejne źródło poinformowało nas o jej dacie premiery oraz cenie.

Nintendo Switch 2 – data premiery, cena i modele konsoli według plotek

Nintendo Switch 2 plotka Discord
Nintendo Switch 2 – plotka o dacie premiery, modelach konsoli i cenie. Źródło: Wccftech

O najnowszych doniesieniach ws. Nintendo Switch 2 poinformował Wccftech. Zgodnie z informacjami portalu, leaker SoldierDelta ujawnił na Discordzie kilka ciekawych faktów na temat konsoli.

Najważniejsza jest data premiery. Okazuje się więc, że Nintendo Switch 2 podobno zadebiutuje już 24 września 2024 roku. Jednocześnie sprzęt mógłby jednak pojawić się na rynku później, na początku listopada. Wynika to z tego, że „Big N” ma również szykować jeden termin zastępczy.

Jeżeli chodzi natomiast o cenę, ta ma zależeć od modelu platformy. Według ostatnich doniesień, standardowe wydanie konsoli zostanie wycenione na 499 dolarów (ok. 2160 zł), a wariant wyłącznie cyfrowy na 400 dolarów (ok. 1731 zł).

Jak zaznacza Wccftech, powyższe ustalenia powinniśmy traktować z przymrużeniem oka. I to nawet w momencie, gdy SoldierDelta w przeszłości odznaczył się jako osoba, która podawała sprawdzone informacje zza kulis.

Zobacz też: Laptop gamingowy do 10000 zł

Jednocześnie przypomnijmy to, co do tej pory wiemy oficjalnie. Mianowicie Nintendo Switch otrzyma wsparcie jeszcze do 2025 roku, więc jeżeli data premiery „Pstryczka 2” się potwierdzi, natychmiastowe przejście na nowy system raczej nie będzie wymagane.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.