Nintendo Switch 2 rzeczywiście pokazano na Gamescom 2023? Dziennikarz znanej redakcji potwierdza

Nintendo Switch

Podczas tegorocznych targów Gamescom sporo się działo. Mogliśmy zapoznać się ze świeżymi materiałami z wielu nadchodzących gier, w tym z Alana Wake’a 2, Lords of the Fallen czy Black Myth: Wukong. Jednak do opinii publicznej doszły również wieści o tym, że podczas wydarzenia, za zamkniętymi drzwiami, zaprezentowano Nintendo Switch 2. Teraz jedna z redakcji potwierdza taką sytuację.

Brytyjski Eurogamer potwierdza, że Nintendo Switch 2 rzeczywiście zaprezentowano na targach Gamescom 2023

Nintendo Switch OLED
Nintendo Switch OLED

Jak informowaliśmy pod koniec sierpnia, podczas targów Gamescom 2023 miała mieć miejsce prezentacja następcy Nintendo Switch. Okazuje się, że według redakcji brytyjskiego Eurogamera, taki pokaz rzeczywiście się odbył. Nintendo miało przedstawić w Niemczech zewnętrznym deweloperom, jak działa system konsoli.

Portal podaje, że Nintendo zorganizowało za zamkniętymi drzwiami pokaz Nintendo Switch 2, podczas którego partnerzy zaprezentowali dema technologiczne. Jednym z nich miała być ulepszona wersja The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Jedna z wersji demonstracyjnych Switch 2 to ulepszona wersja premierowego tytułu Switch Zelda: Breath of the Wild, zaprojektowana tak, aby trafić w mocniejsze docelowe specyfikacje Switch 2. (Żeby było jednak jasne – to tylko demo techniczne. Nie ma sugestii, że gra zostanie ponownie wydana).

Tom Phillips, Eurogamer

Redaktor Eurogamera podaje również, że choć Nintendo nie potwierdza daty premiery Switcha 2 publicznie, to sprzęt rzeczywiście ma zadebiutować w 2024 roku. Jak mówi Phillips, Japończycy chcieliby wypuścić sprzęt nawet wcześniej, niż w drugiej połowie przyszłego roku – o ile będzie to możliwe.

Niedawny raport wskazywał, że Switch 2 pojawi się w drugiej połowie przyszłego roku, a zestawy deweloperskie są już w rękach niektórych kluczowych partnerów. Jest to zgodne z wcześniejszymi informacjami Eurogamera, choć jak rozumiem, Nintendo chce wypuścić system wcześniej, jeśli to możliwe.

Tom Phillips, Eurogamer

Zobacz też: Gry podobne do The Last of Us

Kup Nintendo Switch

Na ten moment nie poznaliśmy więcej szczegółów, ale wiele wskazuje na to, że Nintendo powoli może szykować się do prezentacji następcy Switcha szerszemu gronu odbiorców. Zainteresowanym pozostaje więc cierpliwie czekać na kolejne wieści.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.