Nintendo Switch 2 jednak w 2025, a nie w 2024 roku?

Nintendo Switch OLED

Wiele źródeł donosiło w ostatnich miesiącach, że Nintendo Switch 2 miało pojawić się na rynku jeszcze w 2024 roku. Wcale jednak nie musi się tak stać. Kolejne z nich poinformowało bowiem, że konsola zadebiutuje dopiero w przyszłym roku.

Nintendo Switch 2 z premierą w 2025 roku?

Brazylijski dziennikarz Pedro Henrique Lutti Lippe twierdzi, że Nintendo Switch 2 pojawi się dopiero w 2025 roku. Informację tę podaną w filmie udostępnionym na kanale Ox do Controle miał potwierdzić u 5 różnych źródeł.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Konsola rzeczywiście miała być planowana na ten rok, ale premiera podobno została przesunięta. Deweloperzy mają więc celować w debiut swoich gier na nią na pierwszy kwartał 2025 roku.

Przypomnijmy, że jakiś czas temu doniesiono nam, że Switch 2 ma zostać zaprezentowany jeszcze w marcu. Mowa tu jednak oczywiście wyłącznie o oficjalnej prezentacji platformy.

Niemniej wiele różnych źródeł wskazywało, że konsola pojawi się na półkach sklepowych jeszcze w tym roku. Kto wie – być może rzeczywiście doszło więc do niespodziewanych problemów, które wymusiły opóźnienie tego terminu.

Warto zaznaczyć, że jeszcze wcześniej w sieci znalazły się rzekome specyfikacja i cena sprzętu. Według tego przecieku konsola ma kosztować 400 dolarów (ok. 1568 zł) oraz zostać wyposażona w procesor Nvidia T239, 8 GB RAM-u oraz 64 GB pamięci.

Źródło: VGC

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.