Nintendo wypuściło na rynek nową wersję Switcha, aby wyeliminować problem piractwa

Nintendo Switch

Kilka godzin temu informowaliśmy, ile kosztuje Nintendo Switch oraz gdzie można obecnie kupić konsolę, natomiast teraz wyszło na jaw, że Japończycy musieli wypuścić na rynek nową wersję Switcha, aby walczyć z piractwem. Poinformował o tym prawnik Nintendo, więc informacja jest pewna, choć to tylko ciekawostka.

REKLAMA

Nowa wersja Nintendo Switch na przekór piratom

Nintendo Switch OLED
Nintendo Switch OLED

W 2013 roku grupa hakerów Team Xecuter rozpoczęła przestępczą działalność polegającą na tworzeniu i sprzedawaniu urządzeń umożliwiających odpalanie pirackich ROM-ów na konsolach — m.in. na Switchu czy 3DS-ie. Stojący na czele ugrupowania Gary Bowser został ostatecznie skazany na 40 miesięcy więzienia, a teraz biorący udział w sprawie prawnik Nintendo — Ajay Singh — wyznał, że Japończycy zostali zmuszeni do opracowania nowej wersji Switcha, odpornej na urządzenia Team Xecuter.

Przeczytaj też: Najlepsze gry dla dzieci na Switcha

Opracowanie nowego hardware’u przyniosło ofiarom (m.in. Nintendo) straty w wysokości 150 milionów dolarów. Wyliczył to amerykański rząd. W sprawie przeciwko stojącemu na czele Team Xecuter Bowserowi Nintendo domagało się 5 lat pozbawienia wolności dla hakera, ale jak już wspomnieliśmy — mężczyzna spędzi w więzieniu „tylko” 40 miesięcy. Raczej nie uważa, że było warto, bo według obrońców podczas 7-letniej działalności hakerskiej zarobił jedynie 320 tysięcy dolarów.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!