Ile kosztuje Nintendo Switch i który model wybrać — zwykły, Lite czy OLED? Porównanie

Nintendo Switch, Nintendo Switch Lite, Nintendo Switch OLED

Na pytanie, ile kosztuje Nintendo Switch, niestety nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi, bo konsola Japończyków jest dostępna na rynku w kilku wersjach, których ceny są różne. W każdym razie, w niniejszym artykule omówimy sobie oferty na Switcha w każdym wydaniu oraz przedstawimy różnice pomiędzy nimi. Zacznijmy od początku, czyli porównania poszczególnych modeli.

Który model Nintendo Switch kupić: zwykły, Lite czy OLED? Porównanie wersji i różnice pomiędzy nimi

Nintendo Switch, Nintendo Switch Lite, Nintendo Switch OLED
Wszystkie modele Nintendo Switch: zwykły, Lite oraz OLED

Zanim przejdziemy do sedna, czyli tego, ile kosztuje Nintendo Switch, najpierw omówmy sobie, czym różnią się poszczególne warianty tej konsoli. Na rynku są dostępne następujące modele:

  1. Nintendo Switch
  2. Nintendo Switch Lite
  3. Nintendo Switch OLED

Różnice pomiędzy wersjami Nintendo Switch najprościej przedstawić w tabelce, więc tak też zrobimy. Szczegóły poniżej.

Nintendo Switch LiteNintendo SwitchNintendo Switch OLED
Ekran5,5-calowy LCD (rozdzielczość 1280 × 720 px, 60 Hz)6,2-calowy LCD (rozdzielczość 1280 × 720 px, 60 Hz)7-calowy OLED (rozdzielczość 1280 × 720 px, 60 Hz)
Wymiary i waga208 x 91,1 x 13,9 mm, 275 g239 x 102 x 13,9 mm, 398 g242 x 102 x 13,9 mm, 420 g
Wbudowana pamięć32 GB (możliwość rozszerzenia kartą pamięci)32 GB (możliwość rozszerzenia kartą pamięci)64 GB (możliwość rozszerzenia kartą pamięci)
Tryby gryPrzenośnyTelewizor, przenośny, tabletopTelewizor, przenośny, tabletop
Średni czas działania na jednym ładowaniu4 godziny (min. 3 godziny, maks. 7 godzin)5,5 godziny (min. 4,5 godziny, maks. 9 godzin) – dotyczy wersji V2 dostępnej obecnie w sklepach5,5 godziny (min. 4,5 godziny, maks. 9 godzin)
Możliwość odłączenia kontrolerów Joy-ConNieTakTak
Średnia cena~ 950 zł~ 1350 zł~ 1700 zł

Z drobną pomocą naszej tabelki każdy powinien być w stanie wybrać odpowiedni model Switcha dla siebie. Poszczególne wersje można krótko podsumować w ten sposób:

  • Nintendo Switch Lite — dla osób, które planują grać wyłącznie w trybie przenośnym, a do tego chcą wydać jak najmniej i nie przeszkadza im mały ekran (5,5″) oraz brak możliwości odłączenia Joy-Conów.
  • Nintendo Switch — dla osób, które potrzebują większego ekranu (6,2″), a do tego zależy im na możliwości odłączania Joy-Conów i grania w różnych trybach: przenośnym, tabletop lub na telewizorze.
  • Nintendo Switch OLED — dla osób, które są w stanie wydać znacznie więcej, aby zyskać większy ekran (7″) lepszej jakości — wyświetlacz OLED oferuje lepsze odwzorowanie kolorów i kontrast, a także większą jasność maksymalną.

Warto wspomnieć, że ogromnym atutem konsoli Japończyków jest jej mobilność. Mimo że Nintendo Switch i wygodny fotel gamingowy to idealne połączenie, można grać również w podróży, np. w pociągu czy tramwaju. Ponadto modele Switch i Switch OLED pozwalają też przenieść rozgrywkę na ekran telewizora, więc rozłożenie się na kanapie w domowym zaciszu także wchodzi w grę. Innymi słowy, dla każdego coś miłego.

Gdzie kupić i ile kosztuje Nintendo Switch Lite?

Nintendo Switch Lite
Nintendo Switch Lite

Jak już ustaliliśmy, Nintendo Switch Lite to najtańsza wersja „Pstryczka” — kosztuje ona zwykle od 950 zł w górę w zależności od uwzględnionych w zestawie dodatków. Sprzęt będzie idealny dla mniej wymagających osób, lubiących grać na małym ekranie.

Poniżej umieściliśmy linki do zaufanych sklepów, w których można kupić omawianą konsolę. Zdecydowana większość z nich oferuje darmową wysyłkę i pozwala zrobić zakupy na raty.

Kup Nintendo Switch Lite

Gdzie kupić i ile kosztuje Nintendo Switch?

Nintendo Switch
Nintendo Switch

Nintendo Switch to najpopularniejsza wersja konsoli Japończyków, kosztująca zwykle od 1350 zł w górę w zależności od dodatków w zestawie. Jest to tzw. zwykły Switch, cechujący się najlepszym stosunkiem ceny do jakości. Ten model będzie najlepszym wyborem dla większości graczy.

Poniżej umieściliśmy linki do zaufanych sklepów, w których można kupić omawianą konsolę. Zdecydowana większość z nich oferuje darmową wysyłkę i pozwala zrobić zakupy na raty.

Kup Nintendo Switch

Gdzie kupić i ile kosztuje Nintendo Switch OLED?

Nintendo Switch OLED
Nintendo Switch OLED

Nintendo Switch OLED to model dla osób, które nie chodzą na kompromisy — sprzęt kosztuje co najmniej 1600 zł w zależności od dodatków w zestawie. Ekran OLED jest znacznie lepszy niż LCD, ale czy warto dopłacić? To już zależy od preferencji i grubości portfela, jednak jeżeli pieniądze nie są problemem, to jak najbardziej.

Poniżej umieściliśmy linki do zaufanych sklepów, w których można kupić omawianą konsolę. Zdecydowana większość z nich oferuje darmową wysyłkę i pozwala zrobić zakupy na raty.

Kup Nintendo Switch OLED

Ceny i modele Nintendo Switch — podsumowanie

To by było na tyle w naszym tekście omawiającym, ile kosztuje Nintendo Switch, czym różnią się poszczególne wersje oraz na jaki model warto się zdecydować. Konsola Japończyków w dowolnym wariancie ma do zaoferowania naprawdę sporo — począwszy od dużych gier AAA, na różnorodnych produkcjach niezależnych kończąc. Co więcej, nawet najdroższy model Switcha wciąż jest tańszy niż PS5 czy Xbox Series X|S.

Przeczytaj też: Najlepsze gry dla dzieci na Nintendo Switch

Czy warto kupić Nintendo Switch? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie samemu, lecz naszym zdaniem zdecydowanie tak, jeżeli oczywiście odpowiada nam biblioteka gier dostępnych na omawianej konsoli. W końcu tylko na sprzęcie Nintendo można ograć tak kultowe serie jak chociażby Mario, The Legend of Zelda czy Pokémon, a wielu graczom taki argument „za” zdecydowanie wystarczy.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.