Nintendo Switch bije rekordy! To już trzecia najlepiej sprzedająca się konsola w historii

Nintendo Switch

Po nieudanym Wii U niewielu spodziewało się, że Nintendo będzie jeszcze w stanie zaskoczyć. Tymczasem następna konsola Japończyków okazała się prawdziwym hitem. Potwierdzają to też wyniki sprzedażowe, które dla Switcha wyglądają fenomenalnie.

Nintendo Switch trzecią konsolą w historii pod względem liczby sprzedanych sztuk

Pierwsze spojrzenie na Nintendo Switch

W Polsce często zapominamy, że w świecie konsol do gier istnieje jeszcze świat poza ekosystemami PlayStation i Xbox. Nie ma co się temu dziwić, bo tylko te dwie firmy na poważnie od lat inwestują w nasz rodzimy rynek. Tymczasem warto jednak pamiętać, że istnieje jeszcze „trzecia droga”. Jest nią Nintendo, które swoim oryginalnym podejściem do tworzenia gier podbiło serca graczy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Potwierdzają to wyniki sprzedażowe najnowszej konsoli „Big N”, czyli Switcha. Okazuje się, że wszystkie edycje nietypowego „handheldu” sprzedały się już łącznie w liczbie 118,99 milionów sztuk. Dane obejmują całą historyczną sprzedaż sprzętu od momentu premiery do końca 2022 roku.

Sukces Switcha zauważył też Microsoft, według którego sprzęt Japończyków odpowiadał za połowę sprzedaży na rynku konsol w 2021 roku. Warto jednak zestawić to z danymi sprzedażowymi wszystkich konsol każdej generacji, bo tutaj Switch zajmuje już wysokie, trzecie miejsce.

Pierwsze miejsce na liście nieprzerwanie należy do PS2. Następca „szaraka” pobił wszystkie rekordy i został łącznie zakupiony przez 159 milionów graczy na całym świecie. Dalsze trzy pozycje należą już jednak do „Big N” oraz konsol Nintendo DS (154,02 mln), Switch (118,99 mln) i Game Boy (118,69 mln).

Zobacz też: Co to jest AMD FSR?

Jak widać w czołówce próżno szukać konsol Microsoftu. Najlepiej sprzedającym się Xboxem był 360 z 85 milionami sprzedanych jednostek, co sprzętowi do grania „Zielonych” daje dopiero dziewiątą lokatę.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2370 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.