Nintendo Switch coraz bliżej PlayStation 4. „Wielkie N” publikuje wyniki sprzedażowe

Nintendo Switch wyniki sprzedażowe

Nie dalej jak wczoraj informowaliśmy, jakoby Nintendo pracowało po cichu nad następcą Switcha. Wówczas jako przybliżoną liczbę sprzedanych egzemplarzy podaliśmy około 120 milionów. Dzisiaj możemy nieco skorygować tę wartość. Japońska korporacja bowiem opublikowała wyniki finansowe, w których podsumowuje nie tylko sprzedaż swojej konsoli, ale także rezultaty sprzedażowe gier first-party.

Nintendo Switch sprzedaje się znakomicie, a dedykowane produkcje rozeszły się niemal w miliardzie egzemplarzy

Najlepsze gry dla dzieci na Nintendo Switch
Gry na Nintendo Switch — Kirby, Mario, Scorbunny i Pichu

Według raportu finansowego Nintendo Switch sprzedało się w 114,3 milionach sztuk na całym świecie. Tym samym przenośno-stacjonarna konsola od Japończyków skraca dystans dzielący ją od PS4 (117,2 miliona sprzedanych sztuk). W okresie od lipca do września 2022 roku Switch został zakupiony 3,25 miliona raza.

Równie imponujące wyniki można zauważyć w kontekście sprzedaży gier na to urządzenie. Od czasu premiery konsoli w 2017 roku sprzedało się łącznie prawie 918 milionów różnorakich produkcji. „Wielkie N” opublikowało także zestawienie 10 najlepiej sprzedających się tytułów first-party na Switcha. Prezentuje się ono następująco:

  1. Mario Kart 8 Deluxe – 48,41 mln
  2. Animal Crossing: New Horizons – 40,17 mln
  3. Super Smash Bros. Ultimate – 29,53 mln
  4. The Legend of Zelda: Breath of the Wild – 27,79 mln
  5. Pokemon Sword / Pokemon Shield – 25,37 mln
  6. Super Mario Odyssey – 24,40 mln
  7. Super Mario Party – 18,35 mln
  8. Pokemon Brilliant Diamond / Pokemon Shining Pearl – 14,92 mln
  9. Ring Fit Adventure – 14,87 mln
  10. Pokemon: Let’s Go, Pikachu! / Pokemon: Let’s Go, Eevee! – 14,81 mln

Raport uwzględnia także produkcje, które znalazły się poza pierwszą dziesiątką, gdzie znajdują się takie pozycje jak Pokemon Legends: Arceus (13,91 mln), czy Nintendo Switch Sports (6,15 mln). Na pewno włodarzy firmy cieszy także popularność stosunkowo nowej gry — Splatoon 3, która od 8 września rozeszła się w liczbie 7,9 mln egzemplarzy. Niektórych zastanawiać może brak obecności Bayonetty 3, która nie znalazła się na żadnej z list.

Przeczytaj też: Najlepsze gry na telefon

Jak widać, zarówno Nintendo Switch, jak i dedykowane na ten sprzęt produkcje rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Ciężko co prawda wyrokować, jaki dla „Wielkiego N” będzie rok 2023, jednak w tym miejscu trzeba zauważyć, że na Switcha zmierzają cztery całkiem interesujące produkcje takie jak m.in. Fire Emblem Engage (20 stycznia). Zapewne największą popularnością cieszyć się będzie The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, która zadebiutuje 12 maja.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
>
Z