Nintendo z lepszą umową z Microsoftem od Sony? „Big N” może dostać więcej gier niż PlayStation

Activision Blizzard PlayStation Nintendo

Kilka miesięcy temu Nintendo podpisało umowę z Microsoftem, dzięki której konsole „Big N” zyskają dostęp do zawartości tworzonej przez Activision Blizzard. Początkowe informacje zakładały, że porozumienie dotyczy wyłącznie Call of Duty. Ostatnie dokumenty „giganta z Redmond” wskazują jednak, że być może platformy Nintendo doczekają się większej liczby gier przejmowanego dewelopera.

Microsoft opisuje szczegóły porozumienia z Nintendo na temat gier Activision Blizzard

Zwiastun Call of Duty: Modern Warfare 2

Przypomnijmy, że Sony finalnie zdecydowało się na podpisanie umowy z Microsoftem. Dzięki niemu japońska firma upewniła się, że w razie fuzji Activision Blizzard z Xboxem Call of Duty nie ominie PlayStation.

Ostatnia dokumentacja Microsoftu może natomiast wskazywać, że zwłoka w negocjacjach zaszkodzi „Niebieskim”. Podobne porozumienie podpisało bowiem Nintendo – z tym że konsensus udało się osiągnąć zdecydowanie szybciej, co prawdopodobnie przełożyło się na jego korzystniejsze warunki.

W dokumentacji „Zielonych” możemy przeczytać, że „Nintendo ma umowne prawo do uzyskania treści Activision po fuzji, w tym Call of Duty”. Znaczy to raczej mniej więcej tyle, że „Big N” zagwarantowało swoim konsolom nie tylko CoD-a, ale też inne znane produkcje przejmowanej firmy.

Z drugiej strony mowa o „zawartości”, a nie wprost o grach. Być może więc porozumienie ogranicza się do pewnego rodzaju dodatków, które ominą PlayStation.

Zobacz też: Gry podobne do It Takes Two

Kup Call Of Duty: Modern Warfare 2

Tak czy inaczej, całkiem możliwe, że Nintendo wynegocjowało dla siebie lepszą umowę. Tym bardziej że przejęcie Activision Blizzard zbliża się ku końcowi, a Sony nie dysponowało już w tej kwestii tak silnymi kartami, jak na początku całego sporu.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.