Nintendo Switch 2 z trzema ekranami? Nintendo komentuje ostatnie plotki

Nintendo Gamescom 2023

Nintendo zdaje się absolutnie niewzruszone na wszystkie pojawiające się plotki związane z następcą Switcha, który rozgrzewa wyobraźnię wielu graczy. Najciekawsze i pozornie najbardziej prawdopodobne wieści pochodziły z targów Gamescom 2023, gdzie to Japończycy mieli zaprezentować swoją nową konsolę za zamkniętymi drzwiami. Teraz korporacja postanowiła odnieść się do tych informacji, ale słowa przedstawicieli mogą być dla niektórych dość zaskakujące. Firma zabrała też głos w sprawie patentu konosli z trzema ekranami.

Prezes Nintendo zaprzecza doniesieniom o prezentacji nowej konsoli na targach Gamescom 2023 oraz mówi o konsoli z trzema ekranami

Nintendo Switch
Nintendo Switch

Podczas ostatniej konferencji prasowej Nintendo, z okazji przedstawienia wyników finansowych przedstawiciele korporacji odnieśli się do doniesień dotyczących rzekomej prezentacji nowej konsoli na Gamescom 2023. Prezes korporacji — Shuntaro Furukawa — stwierdził, że wszelkie plotki na ten temat są „niedokładne i nieprawdziwe”.

Poruszona została też kwestia ostatnio opisywanego patentu, który przedstawiał konsolę z aż trzema ekranami. W tej kwestii Furukawa przekazał dość oczywistą rzecz, a mianowicie, że zgłoszenie takiego dokumentu nie oznacza, że trafi on do ostatecznego produktu japońskiej korporacji.

Sugeruje to, że patent mógł zostać złożony głównie w celach badawczo-naukowych. Nie jest to coś wyjątkowego, zwłaszcza w czasach gdy wszyscy więksi gracze wolą zawczasu zabezpieczać swoje pomysły przed wykorzystaniem przez konkurencję.

Przeczytaj też: Monitor gamingowy do 600 zł

Jest to o tyle ciekawa sytuacja, iż wspomniany pokaz potwierdziło kilku znanych branżowych dziennikarzy, którzy raczej nie narażaliby swojego nazwiska dla rozgłosu. Nie można w tej sytuacji wykluczyć, że prezes Nintendo po prostu chciał ostudzić coraz gorętsze spekulacje wśród osób oczekujących na nową konsolę. Sprawa jest rozwojowa, dlatego też warto trzymać rękę na pulsie – również w kwestii tego, ile ekranów będzie miał Switch 2.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.