Nowe ceny PS Plus w Polsce ujawnione! Zapłacimy więcej, ale nie jest tak źle, jak zakładano

PS Plus Polska

Wielu posiadaczy konsol PlayStation ze sporym niezadowoleniem przyjęło zapowiadaną podwyżkę cen abonamentu PS Plus, jaką zaserwowało Sony. Bazując wówczas na kwotach podanych w euro, można się było spodziewać, że najtańszy wariant abonamentu kosztować będzie około 320 zł. Okazuje się jednak, że japońskie przedsiębiorstwo nie jest skore do aż tak mocnych podwyżek w Polsce i nowe ceny — mimo że oczywiście większe — nie są takie straszne.

Nowa cena PS Plus w Polsce — ceny są wyższe, ale niższe niż się spodziewano

PS Plus Logo
PS Plus

Bazując na zagranicznych walutach abonamentu PS Plus, niektórzy obawiali się, że Sony zastosuje bezpośredni przelicznik i nie będzie obchodziło się z polskim graczem zbyt łaskawie. Rzeczywistość okazała się jednak nieco inna, bo ujawnione oficjalnie ceny są nieco niższe od zakładanych.

Nowy cennik wariantów abonamentu PS Plus wygląda więc następująco:

  • PS Plus Essential – 240 zł / 295 zł (zakładano ok. 321 zł);
  • PS Plus Extra – 400 zł / 520 zł (zakładano ok. 563 zł);
  • PS Plus Premium – 480 zł / 630 zł (zakładano ok. 679 zł).

Jak więc widać podwyżki są i rzeczywiście portfele graczy to odczują, ale swoistym szczęściem w nieszczęściu jest fakt, że Sony potraktowało nasz rynek nieco łagodniej. Warto w tym miejscu podkreślić, że jeśli zastanawiacie się nad zakupem PS Plus na najbliższy rok, to dobrze zrobić to przed wejściem nowych cen (do tego polecamy nasz poradnik na jeszcze tańszy PS Plus). Czasu zostało niewiele, bo zmiany pojawią się 6 września 2023 roku.

Przeczytaj też: Gry na PS5 dla dwojga

Kup PlayStation 5

Cokolwiek by nie powiedzieć na temat zaktualizowanych cen, to najnowsze doniesienia pokazują, że decyzja Sony okazała się trafiona. Inwestorzy docenili bowiem działania producenta PlayStation, a widać to po wzroście cen akcji japońskiej spółki na tokijskiej giełdzie. Niezbyt dobre wieści są też takie, że może być to zwiastun kolejnych podwyżek…

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.