Amnesia: Collection i 3 inne gry od dzisiaj w Xbox Game Pass

Amnesia Rebirth

Przedwczoraj Microsoft oficjalnie ujawnił gry w Xbox Game Pass na drugą połowę października 2022. Po premierze A Plague Tale: Requiem przyszła pora na kolejne nowości w abonamencie, a konkretnie aż cztery tytuły. Dzisiaj do usługi trafia m.in. Amnesia: Collection!

Nowe gry w Xbox Game Pass (20 października 2022)

Zwiastun Amnesia: Collection

Amnesia: Collection jest zestawem składającym się z dwóch gier – Amnesia: The Dark Descent oraz Amnesia: A Machine for Pigs. Oba tytuły to survival horrory z krwi i kości, które aż ociekają gęstym jak smoła klimatem. W pierwszej grze wcielamy się w postać cierpiącego na amnezję Daniela, który eksploruje mroczne zamczysko. Z kolei Amnesia: A Machine for Pigs opowiada historię niejakiego Oswalda, który zachorował na tajemniczą chorobę, a na dodatek jego rodzina zniknęła. Mężczyzna wyrusza na pełne niebezpieczeństw poszukiwania swoich najbliższych.

Zwiastun Amnesia: Rebirth

Amnesia: Rebirth to kolejna odsłona popularnej serii survival horrorów. Tym razem wcielamy się w postać Tasi Trianon, a akcja opowieści rozgrywa się na algierskiej pustyni. Kobieta – podobnie jak bohater Mrocznego obłędu – cierpi na amnezję. Aby odkryć, kim tak naprawdę jest i dlaczego znalazła się w samym środku pustyni, protagonistka wyrusza w niebezpieczną podróż, po drodze mierząc się z własnymi lękami i tropiącym ją potworem.

Zwiastun SOMA

Kolejna gra, kolejny survival horror z elementami przygodówki. Głównym bohaterem SOMY jest niejaki Simon Jarrett, który trafia do ośrodka badawczego PATHOS-II zbudowanego na dnie Oceanu Atlantyckiego. W wyniku niefortunnych zdarzeń placówkę opanowała sztuczna inteligencja, która zabiła cały personel. Podczas zabawy będziemy przede wszystkim eksplorować pełne mroku pomieszczenia rzeczonej budowli, stopniowo odkrywając jej najmroczniejsze sekrety.

Zwiastun Phantom Abyss

Phantom Abyss jest asynchroniczną wieloosobową przygodówką. Podczas zabawy będziemy eksplorować tajemnicze świątynie w poszukiwaniu drogocennych relikwii, przy okazji unikając pułapek i innych niebezpieczeństw. Na zdobycie łupów z każdej świątyni mamy tylko jedną szansę – jeżeli polegniemy, to na scenę wkracza inny gracz.

Przeczytaj też: Najlepsze gry RPG

Wszystkie omówione wyżej gry są już dostępne w bibliotece Xbox Game Pass. W ramach abonamentu Microsoftu można je uruchomić na następujących platformach:

  1. Amnesia: Collection (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)
  2. Amnesia: Rebirth (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)
  3. SOMA (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)
  4. Phantom Abyss – Game Preview (Xbox Series X|S, PC, chmura)

Będzie grane, czy to nie Wasze klimaty? Jak zawsze dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.