Nowe PlayStation 5 – Sony odświeża sprzęt, a ten pojawia się w Japonii i Australii

PS5

Jeszcze w maju tego roku pisaliśmy o możliwym wypuszczeniu na rynek nowego modelu PS5 przez Sony. Informacje te mogą już niedługo znaleźć potwierdzenie w rzeczywistości. W Japonii można znaleźć już konkretne dowody na to, że firma szykuje się do wprowadzenia nowego modelu swojej konsoli — tańszego i bardziej dostępnego. W Australii natomiast nowe warianty są dostępne już teraz i, co tu dużo mówić, jest lżej.

REKLAMA

Nowe PS5 może być tańsze

PS5本体、次のマイナーチェンジモデル「CFI-1200」シリーズは9月15日発売。

PS5 ディスクドライブありhttps://t.co/yAxm66WYQN

PS5 デジタル・エディションhttps://t.co/2VNTi1zCZi

前回のマイナーチェンジでは、300グラムの軽量化と一部ネジの変更がありました。#PS5https://t.co/hmAM4d1OfE pic.twitter.com/JxDTCsJnYy

— れんか (@Renka_schedule) August 28, 2022

PS5本体、次のマイナーチェンジモデル「CFI-1200」シリーズは9月15日発売。

PS5 ディスクドライブありhttps://t.co/yAxm66WYQN

PS5 デジタル・エディションhttps://t.co/2VNTi1zCZi

前回のマイナーチェンジでは、300グラムの軽量化と一部ネジの変更がありました。#PS5https://t.co/hmAM4d1OfE pic.twitter.com/JxDTCsJnYy

— れんか (@Renka_schedule) August 28, 2022

Na Twitterze pojawiły się m.in. screeny z jednego z japońskich sklepów, w którego asortymencie pojawiły się modele PS5 z serii 1200 (przypominamy, że poprzednia była oznaczana jako CFI-1100). Czym zatem różnić się będzie nadchodząca odsłona od poprzedniej wersji? Jak podaje australijska redakcja Press-Start, przede wszystkim wagą.

Na Antypodach niektórzy gracze byli już w stanie zaopatrzyć się w nowy model konsoli od Sony. Okazuje się, że najnowsze wersje PS5 są lżejsze od swoich poprzedniczek. Jak podaje wspomniana redakcja, modele PS5 z 2022 roku ważą 3,4 kg (wersja Digital) i 3,9 kg (wersja z napędem). Dla porównania waga ich premierowych odpowiedników z 2020 roku wynosi odpowiednio 3,9 kg i 4,5 kg. Wszystkie dane pochodzą z instrukcji obsługi dołączanych do urządzeń.

Zobacz też: Dysk SSD do laptopa

Sony zdecydowało się na kolejną przebudowę radiatora, czy może w grę weszły inne inżynieryjne sztuczki? Tego na razie nie wiadomo. Sprzęt na pewno zostanie poddany redakcyjnym testom i badaniom, które ujawnią więcej szczegółów. Dużo informacji wyjdzie na jaw w okolicach 15 września — to wówczas do sprzedaży w Japonii mają trafić nowe modele.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!