Sony zarejestrowało nowy model PS5. Rewizja CFI-1200 wydaje się być tylko kwestią czasu

PlayStation 5

Za kilka miesięcy PlayStation 5 będzie obchodzić drugie urodziny, zatem nic dziwnego, że Sony już pracuje nad drugą rewizją swojej konsoli (w ubiegłym roku wydano pierwszą). Co więcej, firma zdążyła już zarejestrować nowy model PS5 w Japonii. Jego oficjalne ogłoszenie zapewne jest tylko kwestią czasu, więc warto uzbroić się w cierpliwość.

REKLAMA

Nowy model PS5 (CFI-1200) w drodze? Na to wygląda

PS5
PlayStation 5

W kwietniu Sony otrzymało certyfikat projektu konstrukcyjnego dla nowego modelu PlayStation 5 określanego jako CFI-1200. Kolejna rewizja popularnej konsoli ma zostać wyposażona w unowocześniony moduł odpowiadający za łączność. Wzmiankę o nowym modelu PS5 odnaleziono w bazie japońskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Komunikacji.

Przeczytaj też: PS5 z dwoma grami w promocji za 2899 zł

Data premiery PS5 CFI-1200 nie jest jeszcze znana, ale wiele wskazuje na to, że Sony nie będzie już długo zwlekać z prezentacją nowej rewizji. Pod koniec warto przypomnieć, że przedwczoraj firma ujawniła wyniki sprzedaży PlayStation 5. Konsola rozchodzi się jak ciepłe bułeczki, ale mimo tego Sony nie osiągnęło zamierzonych celów z uwagi na problemy z dostawami kluczowych komponentów. Niemniej firma zapowiedziała, że w ciągu roku zamierza wypuścić na rynek aż 56% więcej sztuk PS5.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!