W ciągu roku Sony chce dostarczyć na rynek o 56% więcej sztuk PlayStation 5

PlayStation 5

Dzisiaj poznaliśmy wyniki sprzedaży PlayStation 5. Sony nie udało się osiągnąć założonych celów z uwagi na problemy z dostępnością kluczowych komponentów, ale mimo wszystko wykręcony przez firmę wynik nie jest zły. W każdym razie w nowym roku podatkowym Japończycy planują dostarczyć na rynek aż 56% więcej egzemplarzy PS5 niż w poprzednim. To byłby spory wzrost.

Więcej dostaw PlayStation 5, czyli śmiały plan Sony

PlayStation 5
PlayStation 5

W minionym roku podatkowym Sony sprzedało 11,5 milionów egzemplarzy PlayStation 5, rozmijając się z własnymi prognozami, które zakładały sprzedaż na poziomie 14,8 mln sztuk. Popyt na najnowszą konsolę Japończyków jest ogromny i z pewnością firmie udałoby się spełnić swój cel, gdyby nie problemy z dostępnością kluczowych komponentów potrzebnych do jej budowy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niemniej na obecny rok podatkowy, który rozpoczął się 1 kwietnia 2022 roku i potrwa do 31 marca 2023 roku, Sony planuje dostarczyć na rynek o 56% więcej egzemplarzy PlayStation 5. W podanym okresie firma prognozuje sprzedać około 18 milionów sztuk konsoli. Warto tu wspomnieć, że jeszcze wcześniej Sony mówiło o 22,6 milionach sztuk, ale gigant zmniejszył swoje oczekiwania przez problemy z łańcuchem dostaw.

Przeczytaj też: Najlepsze oferty na zestawy z konsolą PlayStation 5

Mimo że na rynek trafi więcej egzemplarzy konsoli PlayStation 5, to problemy z dostępnością nadal będą obecne. Może minimalnie mniejsze, ale wciąż — 18 milionów to nie liczba, która zaspokoi ogromny popyt na PS5 na całym świecie.

O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.