Nowy model PS5 potwierdzony? Sony mogło właśnie opatentować kluczową technologię

PS5

O nowym modelu PS5 plotkuje się bez przerwy. Ostatnie doniesienia sugerują, że edycja konsoli wyposażona w odpinany napęd miałaby zadebiutować już wkrótce. Dziś natomiast dowiedzieliśmy się, że Sony prawdopodobnie już opatentowało potrzebną do tego technologię.

Sony złożyło patent na nową technologię napędu

Patent Sony odpinany napęd
Patent Sony na odpinany napęd

Najnowszy patent złożony przez Sony nie odnosi się co prawda bezpośrednio do PS5. Zamiast tego dokument wspomina o „urządzeniu do grania, komputerze osobistym i sprzęcie AV”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jak jednak udało się zauważyć portalowi SegmentNext, architektura samego napędu mocno przypomina technologię, która już jest stosowana w najnowszej konsoli Japończyków. Według opisu patentu poza możliwością montażu umożliwiłby on również rozwiązanie problemu z wibracjami.

Nie możemy być jeszcze w 100% pewni, że zamontowane urządzenie będzie można później bezinwazyjnie usunąć. Jest to jednak całkiem prawdopodobne.

Zobacz też: Najlepsze dyski SSD

Być może właśnie zbliżyliśmy się więc znacznie do finalnej zapowiedzi nowego modelu PS5. To nie koniec nowości od Sony, bo w tym roku miałaby jeszcze zadebiutować oparta na Remote Play przenośna konsola.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2461 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.