Nowy Tomb Raider nadchodzi? Odkrycie fana sugeruje, że zapowiedź może być blisko

Nowy Tomb Raider

O tym, że nowy Tomb Raider powstaje, wiemy (choć nieoficjalnie) od dawna. Nieco ponad rok temu pisaliśmy o intrygującym przecieku na temat fabuły gry, a kilka miesięcy później dowiedzieliśmy się, że tworzony na silniku Unreal Engine 5 tytuł ma zostać wydany przez Amazon. Po długim okresie bez żadnych nowości wreszcie coś drgnęło — coś, co może być znakiem na to, że już niedługo będzie nam dane ujrzeć kolejną część przygód Lary Croft.

Nowy Tomb Raider może być bliżej niż dalej. Aktualizacja strony internetowej rozbudziła nadzieje fanów

Podobno nic nie dzieje się przez przypadek. Tak też uważa użytkownik Twittera @Okami13_, który po swoich obserwacjach doszedł do ciekawego wniosku. Jego zdaniem wszystko wskazuje na to, że już wkrótce — może i na Gamescomie zobaczymy zapowiedź nowego Tomb Raidera.

Użytkownik ten swoją tezę popiera dwoma argumentami. Po pierwsze, w ostatnich dniach lipca dowiedzieliśmy się, że Lara Croft zagości w trwającym obecnie 5 sezonie Call of Duty: Modern Warfare II i Warzone 2.0 jako grywalny Operator. Bohaterka serii Tomb Raider, w przeciwieństwie do Snoop Dogga i Nicki Minaj, którymi możemy zagrać już teraz, dołączy na pole bitwy nieco później.

Drugim, prawdopodobnie ciekawszym odkryciem, jest niedawna aktualizacja oficjalnej strony internetowej Tomb Raider. Nowa zawartość na stronie pojawiła się zaledwie 4 dni temu (2 dni przed publikacją tweeta użytkownika @Okami13_), czyli jedyne kilka dni przed zapowiedzianym na dziś pokazem Gamescom Opening Night Live. Witryna zachęca nas obecnie do rejestracji do newslettera, który to służy — między innymi — do wysyłania subskrybentom powiadomień o nadchodzących produkcjach.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Tomb Raider

Zmierzająca do Call of Duty Lara Croft oraz aktualizacja strony Tomb Raidera same w sobie zapewne nie wywołałyby większych podejrzeń. Sprawy mają się jednak nieco inaczej, gdy pod uwagę weźmiemy to, że oba te zdarzenia niemalże zbiegają się w czasie z Gamescomem.

Kup Shadow Of The Tomb Raider

Oczywiście, na ten moment rozważania na temat potencjalnej zapowiedzi nowej gry z serii to tylko domysły. Pozostaje jednak mieć nadzieję, że mają one w sobie ziarnko prawdy. A Wy? Myślicie, że nowy Tomb Raider faktycznie zostanie wkrótce zapowiedziany? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.