Ceny kart graficznych powinny być w cenie konsol? Tak twierdzi dyrektor Nvidii

Nvidia GeForce RTX 3060

Nie dalej jak wczoraj informowaliśmy o podwyżce cen za konsole PlayStation 5, a jeszcze wcześniej pisaliśmy o słabych wynikach sprzedażowych Nvidii w drugim kwartale 2022 roku. Teraz dyrektor generalny firmy — Jen-Hsun Huang — wygłosił dość ciekawą opinię dotyczącą korelacji między cenami kart graficznych a cenami konsol do gier.

REKLAMA

Średnia cena kart graficznych Nvidii powinna oscylować wokół ceny konsoli

Nvidia
Nvidia — logo

Huang twierdzi, że średnia cena układów GeForce powinna być na pułapie zbliżonym do średniej ceny, jaką klienci muszą zapłacić za konsolę obecnej generacji. Mężczyzna wskazał na 500 dolarów, czyli mniej więcej 2400 zł. Warto podkreślić, że mowa tu o cenie detalicznej, która obecnie niemal wcale nie pokrywa się ze stanem, jaki można zastać w sklepach. Ponadto dyrektor Nvidii twierdzi, że „GeForce jest tak naprawdę konsolą do gier w twoim komputerze”. Trzeba przyznać, że jest to całkiem osobliwa opinia.

Przeczytaj też: Czym jest Nvidia DLSS?

Czyżby Huang zapomniał, że poza kartą graficzną komputer składa się także z innych podzespołów? Na to wygląda. A Wy jak myślicie, czy średnia cena kart graficznych powinna się zrównać z cenami konsol? Dajcie znać w komentarzach!

REKLAMA

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!