Jedna z głośniejszych gier Square Enix może trafić do Xbox Game Pass jeszcze w czerwcu 2024 roku

Xbox Game Pass

Całkiem niedawno informowaliśmy, że Square Enix postanowiło odejść od wydawania gier ekskluzywnych i zamierza stawiać na tworzenie gier multiplatformowych. Ostatnim tego przykładem może być zapowiedź wydania serii Kingdom Hearts na Steam, co samo w sobie jest nie lada wydarzeniem. Najnowsze doniesienia wskazują, że na tym japoński wydawca nie zamierza poprzestawać i łaskawym okiem spojrzy nawet w stronę Xboxa.

Octopath Traveler 2 może wkrótce trafić do Xbox Game Pass

Octopath Traveler 2
Octopath Traveler 2

Według najnowszych informacji, jakie dostarczył insider eXtas1s Sqaure Enix ma przymierzać się do wydania Octopath Traveler 2 na konsolach Xbox Series X|S jeszcze w czerwcu 2024 roku. Jakby tego było mało — firma chcąc zapewne bardziej podkreślić swoją otwartość na nową platformę — miałaby dodać ten tytuł do biblioteki Xbox Game Pass. Byłoby to więc bardzo nietypowe wydarzenie i prawdziwe „nowe otwarcie” w relacjach między japońskim wydawcą a Microsoftem.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Oczywiście pierwsza część tej serii trafiła do usługi „Zielonych” jeszcze w 2023 roku, jednak oczy wielu graczy zwróconych były właśnie na kontynuację, której oczekiwali od dawna. Teraz może być ona jeszcze bliżej dodania, niż kiedykolwiek wcześniej, a to już są naprawdę znakomite wieści.

Ostatecznie jednak trzeba do tych informacji podejść z pewnym dystansem — w końcu to tylko plotka i nie sposób jej na ten moment definitywnie potwierdzić. Zresztą jeszcze w styczniu spore zawirowania wywołały doniesienia o potencjalnym dodaniu do Xbox Game Pass Visions of Mana, a wieści o tym pojawiły się nawet na stronie producenta Xboxów. Ostatecznie nic z tego nie wyszło, a pogłoski te oficjalnie zdementowali przedstawiciele Microsoftu.

Faktem jest natomiast zmiana podejścia samego Square Enix i tego, że może oznaczać to dla graczy tylko jedno — jeszcze więcej świetnych gier na większej liczbie platform. W zasadzie to chyba o to właśnie powinno nam chodzić.

Źródło: trueachievements.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.