OD, czyli najnowsza gra od Hideo Kojimy stanie się „Nową formą mediów”. Japończykowi pomoże wielu artystów

OD gra Kojimy

W trakcie wydarzenia The Game Awards 2023 Hideo Kojima zaprezentował światu swój kolejny projekt, jakim jest OD. Tytuł tworzony specjalnie na zlecenie Microsoftu już na pierwszym trailerze prezentuje się wyjątkowo dziwnie i niepokojąco, a przy jego tworzeniu udział bierze m.in. Jordan Peele. Okazuje się, że japońskiemu reżyserowi pomoże jeszcze kilku artystów, a sama pozycja ma być czymś wyjątkowym, nawet jak na Kojimę.

Hideo Kojima postrzega OD jako coś wyjątkowego, co może stworzyć nowy styl gry, a nawet nowe medium

OD — trailer

Na oficjalnej stronie poświęconej grze OD znalazła się stosunkowo krótka notatka na temat tego, czym w rzeczywistości będzie ów projekt. Według tejże tytuł ten ma „badać koncepcję testowania swojego progu strachu”. Brzmi to ciekawie i na swój sposób oryginalnie, ale do tego Hideo Kojima zdążył nas już trochę przyzwyczaić.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Potwierdzono także, że przy grze tej współpracuje kilku utalentowanych artystów, w tym wspomniany Jordan Peele. Główne role w produkcji Kojimy zagrają Sophie Lillis (znana m.in. z Dungeons & Dragons Honor Złodzieja) czy Hunter Schaffer (Euforia).

Współpracujemy z Xbox Game Studios i ich technologią gier w chmurze, aby podjąć wyzwanie stworzenia bardzo wyjątkowego, wciągającego i zupełne nowego stylu gry, a raczej nowej formy mediów.

Hideo Kojima

Wzmianka na temat Xbox Game Studios i technologi chmurowych, które oferuje Microsoft, może być tutaj szczególnie ciekawa. Brzmi to o tyle ciekawie, że dzięki temu Kojima chce ukuć zupełnie nową formę mediów.

Przeczytaj też: Gry offline

Wszystko to wygląda bardzo intrygująco i przesiąknięte jest tym, co wyróżnia produkcje Kojimy od innych twórców. Czy rzeczywiście OD okaże się nowym medium i da podwaliny pod jakieś zupełnie nowe medium? Tego zapewne dowiemy się już wkrótce.

Źródło: Kojima Productions

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.