Premiery nowych Call of Duty będą mogły być opóźniane? Microsoft sugeruje środki zaradcze ws. PlayStation

Call of Duty Modern Warfare

Jakiś czas temu Sony wyraziło obawę, jakoby nowe gry z serii Call of Duty miałyby być celowo psute na PlayStation po przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft. Komunikat ten stał się bardzo głośnym przedmiotem dyskusji, a teraz oficjalnie ustosunkowali się do niego również „Zieloni”. Przedłożone przez nich do CMA propozycje środków zaradczych miałyby bowiem dopilnować, aby nie doszło do takiej sytuacji.

Microsoft proponuje CMA środki zaradcze ws. wydań Call of Duty na PlayStation

Propozycja w celu „ochrony” wydań Call of Duty na PlayStation jest bardzo prosta. Microsoft zasugerował bowiem CMA, że w poważnych przypadkach premiera nowych gier z serii na wszystkich platformach mogłaby zostać wstrzymana do momentu zapewnienia zgodności pomiędzy różnymi wydaniami.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Powyższy tweet nie wspomina bezpośrednio Sony, ale to oczywiście właśnie „Niebiescy” mieliby być głównymi beneficjentami takiej zasady. Pokrywa to się z wyrażonymi przez nich niedawno obawami co do powodowania błędów w Call of Duty na ich konsolach, aby faworyzować Xboxa.

Zobacz też: Sposoby na tani PS Plus

Nie wiadomo jeszcze jak samo CMA odniesie się do propozycji Microsoftu. Na razie wydaje się, że Brytyjczycy wraz z amerykańskim FTC są bardziej sceptyczni co do wydania zgody na przejęcie Activision Blizzard przez „giganta z Redmond”, niż jest to w przypadku regulatorów Unii Europejskiej.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2481 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.