Otwarta beta Battlefield 2042 już dostępna do pobrania

Battlefield 2042

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że subskrybenci Xbox Game Pass otrzymają wcześniejszy dostęp do otwartej bety Battlefield 2042. Tak się składa, że wszyscy chętni mogą już rozpocząć jej instalację. Testy dla „uprzywilejowanych graczy” ruszają jutro, więc warto pobrać grę zawczasu.

Preload otwartej bety Battlefield 2042 już dostępny

Zwiastun otwartej bety Battlefield 2042

Ruszył preload otwartej bety Battlefielda 2042. Użytkownicy EA Play, Xbox Game Pass PC i Xbox Game Pass Ultimate, a także osoby, które złożyły zamówienia przedpremierowe, będą mogli rozpocząć zabawę już jutro o godzinie 09:00 czasu polskiego. Należy jednak mieć na uwadze, że testy potrwają tylko do 9 października, więc nie będzie zbyt dużo czasu na zapoznanie się z wyczekiwaną grą Electronic Arts.

Posiadacze Xboxów One oraz konsol nowej generacji (Xbox Series X|S) mogą zainstalować otwartą betę bezpośrednio z Microsoft Store. W tym celu wystarczy uruchomić konsolę, przejść do sklepu i w wyszukiwarce wpisać frazę Otwarta Beta Battlefield™ 2042. Przycisk Zainstaluj załatwi sprawę.

Z kolei gracze pecetowi powinni móc pobrać otwartą betę przez aplikację EA Desktop, jednak w momencie publikacji niniejszego tekstu jest to niemożliwe z powodu problemów technicznych. Na szczęście EA jest już świadome usterki i pracuje nad jej rozwiązaniem. W międzyczasie firma zaleca ściągnięcie gry z Origina lub Steama.

Debiut pełnej wersji Battlefield 2042 odbędzie się 19 listopada 2021 roku. Co prawda gra nie trafi do abonamentu Microsoftu na premierę, ale subskrybenci Xbox Game Pass PC oraz Xbox Game Pass Ultimate i tak będą mogli pograć w nią za darmo aż przez 10 godzin.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z