Overwatch 2 to nawet 5 lat grindowania przedmiotów — i to tylko dla jednej postaci!

Kiriko Overwatch 2

Gry w modelu free-2-play mają swoje zalety, jak i wady. Plusem z pewnością jest darmowość i spora baza graczy. Na poczet minusów należy jednak zaliczyć częsta konieczność grindu, czyli poświęcenia wielu godzin na odblokowanie pozornie darmowej zawartości. W przypadku Overwatch 2 może to być bardzo uciążliwe.

5 lat, aby odblokować przedmioty dla Kiriko w Overwatch 2

Kiriko Overwatch 2
Kiriko z Overwatch 2

Społeczność graczy Overwatch 2 nie ma łatwo. Niedawno serwery gry stały się obiektem ataku hakerskiego, co skutecznie uniemożliwiło wielu fanom rozpoczęcie rozgrywki. Teraz okazało się, że sporym utrudnieniem w zabawie może okazać się grind. Nowa produkcja od Blizzarda umożliwi oczywiście zabawę bez wydawania pieniędzy, będzie ona jednak mocno utrudniona.

Zobacz też: Gry na Roblox

Społeczność graczy na Reddicie obliczyła, ile zajęłoby odblokowanie wszystkich dodatków dostępnych dla nowo dodanej postaci, czyli Kiriko. Mowa tutaj o 5 skinach, 3 emotkach, 9 nowych kwestiach dialogowych, 2 prezentacjach zagrań oraz 10 sprayach, których łączny koszt wynosi 15600 monet Overwatch. Każdy z graczy może otrzymać do 60 sztuk waluty w tygodniu, co w przeliczeniu daje około 5 lat zbieractwa.

Wynik ten jest o tyle przerażający, że Kiriko to tylko jedna z wielu postaci. Okazuje się zatem, że gracze niewydający gotówki nie mają w zasadzie szans na zdobycie wszystkich przedmiotów dla swoich postaci, a nawet części z nich. Czy takie rozwiązanie to doby kierunek obrazy przez Blizzard?

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.