Błąd w Overwatch 2 wyłącza komputery i konsole. Blizzard bada problem

Overwatch 2 Moira

Overwatch 2 wystartował ponad tydzień temu i od samego początku mierzy się z naprawdę poważnymi problemami. Premiera stała pod znakiem poważnego ataku DDoS, który uniemożliwiał graczom rozpoczęcie zabawy z tym tytułem. Dodatkowo najnowszy hero-shooter Blizzarda od swojego debiutu zebrał raczej negatywne opinie wśród graczy głównie za długie kolejki i drogie mikropłatności. Teraz okazuje się, że niektórzy użytkownicy mierzą się z innym dość poważnym kłopotem, który może źle wpłynąć na działanie komputerów i konsol.

REKLAMA

Zbyt duże zużycie procesora podczas gry w Overwatch 2 winne wyłączaniu się komputerów i konsol?

We are currently investigating an issue with computers restarting or shutting down while playing #Overwatch2. You can find out more and help with the investigation here! https://t.co/TLrEkkl3by

— Blizzard CS EU (@BlizzardCSEU_EN) October 12, 2022

We are currently investigating an issue with computers restarting or shutting down while playing #Overwatch2. You can find out more and help with the investigation here! https://t.co/TLrEkkl3by

— Blizzard CS EU (@BlizzardCSEU_EN) October 12, 2022

Europejskie konto obsługi klienta Blizzarda potwierdziło wczoraj na Twitterze, że bada problem związany z wyłączaniem, bądź restartowaniem komputerów podczas rozgrywki w Overwatch 2. Według zgłoszeń nadsyłanych przez graczy proceder ten zaczął pojawiać się od poniedziałku 10 października. Co ciekawe na te same perturbacje skarżą się także użytkownicy konsol PS4. Kilka osób udzielających się na forum gry zwróciło uwagę, że winne temu może być zbyt duże zużycie procesora, które powoduje przegrzanie tego podzespołu, ostatecznie prowadząc do awaryjnego wyłączenia urządzenia.

Przeczytaj też: Laptop gamingowy do 3000 zł

Bez wątpienia jest to dość niepokojący problem, ponieważ takie samoczynne wyłączanie się komputera nigdy nie wpływa dobrze na jego żywotność. Niestety, na moment pisania tego newsa nie został on rozwiązany; Blizzard prosi wszystkich dotkniętych tą anomalią o nadsyłanie raportów diagnostycznych DxDiag. Instrukcja jak wygenerować taki raport została podana na forum Overwatch 2 i jest dostępna pod tym linkiem.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!