Paradox rozstaje się twórcami The Lamplighters League! Gra z Xbox Game Pass nie spełniła oczekiwań

The Lamplighters League

Już w zeszłym tygodniu Paradox Interactive poinformowało, że jest rozczarowane premierą The Lamplighters League. Wydawca potwierdził również, że kilka miesięcy wcześniej w Harebrained Schemes doszło do redukcji etatów. Tymczasem okazuje się, że to nie koniec złych wieści dla wspomnianego zespołu. Szwedzka firma postanowiła bowiem zakończyć współpracę z twórcami BattleTech.

Paradox Interactive i Harebrained Schemes kończą współpracę po nieudanej premierze The Lamplighters League

The Lamplighters League – zwiastun premierowy

Harebrained Schemes zostało przejęte przez Paradox Interactive w 2018 roku. To właśnie pod skrzydłami szwedzkiej firmy studio dostarczyło na rynek wspomnianą wyżej grę BattleTech oraz The Lamplighters League. W informacji prasowej zapowiedziano natomiast, że współpraca pomiędzy deweloperami a wydawcą zakończy się 1 stycznia 2024 roku.

Paradox Interactive podkreśla, że zakończenie współpracy z Harebrained Schemes jest „wynikiem wzajemnego porozumienia”. W komunikacie prasowym poinformowano również, że szwedzka firma zachowa prawa do własności The Lamplighters League, a także innych gier stworzonych przez wspomniane studio. Deweloperzy będą natomiast szukać „nowych możliwości wydawniczych, partnerskich oraz inwestycyjnych”.

Wydawca miał również przeprowadzić rozmowę z kadrą kierowniczą Harebrained Schemes dotyczącą przyszłości studia po premierze The Lamplighters League. Paradox Interactive nie był jednak zainteresowany zarówno kontynuacją wspomnianej produkcji, jak i inną grą z tego samego gatunku. Obie strony doszły więc do wniosku, że „najlepszym rozwiązaniem będzie rozstanie”.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Uncharted

The Lamplighters League ma być wspierane przez Harebrained Schemes do końca 2023 roku. Brian Poel – pełniący funkcję kierownika operacyjnego – zapowiedział, że studio będzie szukać nowych partnerów, którzy pomogą w zrealizowaniu kolejnych projektów. Deweloperzy nie zamierzają również rezygnować z tworzenia gier, które są „wyzwaniem dla umysłu” i jednocześnie „chwytają za serce”.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.