Party Animals z problemami debiutuje na Steam. Gracze krytykują kilka decyzji deweloperów

Party Animals

Dokładnie wczoraj na całym świecie debiutowała zupełnie nowa gra imprezowa zatytułowana Party Animals. Ta dosyć urocza produkcja stanowiąca połączenie bijatyki i zręcznościówki podczas targów Gamescom 2023 doczekała się obszernego gameplayu, a także prezentacji specjalnej wersji konsoli Xbox Series S. Premiery tej nie można jednak zaliczyć do udanych, bo produkcja cierpi na wiele poważnych bolączek.

Party Animals niezbyt dobrze odbierane na Steamie z powodu kilku poważnych problemów

Party Animals — premierowy trailer

Od wczoraj Party Animals zbiera na Steam mieszane recenzje, głównie za sprawą kilku poważnych problemów, z jakimi muszą mierzyć się gracze. Wśród wielu negatywnych głosów znalazły się te mówiące o braku trybu offline, którego spora część osób spodziewała się, sugerując się opisem w sklepie Steam.

Deweloperzy w oświadczeniu przesłanym kilkanaście godzin temu wyjaśnili, że rozgrywka offline w Party Animals jest możliwa, ale tylko w przypadku kanapowej kooperacji. Nie ma więc opcji grania w pełni samodzielnie i na ten moment niewiele wskazuje na to, aby w przyszłości się to zmieniło.

Krytyka graczy dotyczy też serwerów, a raczej ich stanu i rozlokowania na świecie. Najgorzej mają gracze z Australii i Oceanii, którzy — ze względu na brak odpowiedniej infrastruktury w ich kraju — muszą dołączać do azjatyckich meczy. To zaś naturalnie powoduje wysokie opóźnienie, sięgające nawet powyżej 150 ms.

Party Animals
Party Animals

Twórcom zebrało się także za mikrotransakcje oraz lootboxy, które obecne są w grze. Oczywiście temat dodatkowej monetyzacji gier jest drażliwy, a wielu na wielu graczy działa on alergicznie, więc można zakładać, że kwestia ta podniesiona została „przy okazji” wymienionych wyżej problemów gry.

Przeczytaj też: Gry podobne do God of War

Na moment pisania tego newsa Party Animals może pochwalić się co najwyżej mieszanym odbiorem społeczności zgromadzonej na Steamie. Zaledwie 56% z ponad 5 tysięcy komentarzy wypowiada się pozytywnie i niestety wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie wynik ten się jeszcze pogorszy.

Możliwe też, że deweloperzy postanowią wprowadzić stosowne poprawki i pozbyć się chociaż kilku najpoważniejszych błędów, jakie trapią Party Animals. Byłoby to dobre rozwiązanie, bo tytuł rokuje naprawdę dobrze i szkoda byłoby, gdyby przepadł tylko z powodu kilku dziwnych decyzji twórców.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.