Patrole policji na terenie amerykańskiej uczelni. Powodem student chcący… obejrzeć Nintendo Direct?

The legend of zelda tears of the kingdom nintendo switch

Uniwersytet Stanowy Kalifornii został dziś postawiony w stan wysokiej gotowości. W związku z tym policja działająca w jego obszarze skierowała na teren kampusu uczelni dodatkowe patrole. Całe to zamieszanie wywołał gracz jednocześnie uważany za studenta, który chciał… obejrzeć pokaz Nintendo Direct.

REKLAMA

Dodatkowe patrole policji na Uniwersytecie Stanowym Kalifornii. Wszystko przez żart studenta chcącego obejrzeć Nintendo Direct?

Message from Acting Chief Scot Willey regarding perceived threat to @csuf. pic.twitter.com/RyDbTqfxt9

— CSUF Police Department (@csufpd) February 8, 2023

Message from Acting Chief Scot Willey regarding perceived threat to @csuf. pic.twitter.com/RyDbTqfxt9

— CSUF Police Department (@csufpd) February 8, 2023

Jeden z wykładowców amerykańskiego Uniwersytetu Stanowego Kalifornii odebrał poprzedniej nocy anonimowego maila. W jego treści znajdowała się prośba o odwołanie zajęć w dniu 8 lutego „dla dobra ludzkości” z powodu „doświadczenia mającego mieć miejsce raz w życiu”.

Profesor odebrał tę wiadomość jako „niejasną groźbę” i skierował ją do policji działającej w obrębie uniwersytetu. Jak się okazuje, ostatecznie została ona wysłana przez prawdopodobnie studenta chcącego obejrzeć mające dziś miejsce wydarzenie Nintendo Direct.

Po godzinach dochodzenia prowadzonego przez naszych detektywów dowiedzieliśmy się o wydarzeniu Nintendo Direct, które miałoby się odbyć dokładnie w dniu i czasie, w którym osoba zasugerowała odwołanie zajęć.

Komunikat szefa departamentu policji Uniwersytetu Stanowego Kalifornii

Co ciekawe, osoba uważana za studenta uniwersytetu wysłała wspomnianemu wyżej profesorowi drugiego anonimowego maila. Przyznała w nim, że poprzednia wiadomość była żartem właśnie z powodu dzisiejszej konferencji Nintendo.

Zobacz też: Karta graficzna do 1000 zł – jaką kupić?

Pomimo tego, departament policji uniwersytetu nie zrezygnował jednak z zachowania wzmożonych środków ostrożności. W związku z tym na teren kampusu uczelni zostały skierowane dodatkowe patrole policji, w tym zespołów K9 (funkcjonariuszy opiekujących się psami doświadczonymi w m.in. wykrywaniu narkotyków oraz ładunków wybuchowych).

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!