Phantom Blade Zero z nowymi szczegółami. Twórcy mówią o grze o bardziej przystępnym soulslike

Phantom Blade Zero

Jedną z ciekawszych, a zarazem bardziej tajemniczych produkcji przedstawionych podczas PlayStation Showcase okazało się Phantom Blade Zero. Na krótko po tym wydarzeniu twórcy uchylili nieco rąbka tajemnicy, zdradzając, że tytuł ten zawita również na Xbox Series X|S. Teraz zaś dowiedzieliśmy się nieco więcej na temat podstawowych założeń, jakie obrali deweloperzy w procesie produkcyjnym.

Phantom Blade Zero będzie grą, za którą zapłacimy tylko raz

Phantom Blade Zero – trailer

Podczas ostatniej sesji Q&A na serwerze Discord twórcy odpowiedzieli na kilka istotnych pytań związanych właśnie z Phantom Blade Zero. Najciekawszą informacją zdaje się ta, wedle której będzie to tytuł z gatunku soulskie, jednak taki, który będzie nieco przystępniejszy aniżeli inni przedstawiciele tego rodzaju gier.

Zapewne taktyczne podejście do starć nadal będzie niezwykle istotne i determinowane przez rodzaje broni na które się zdecydujemy. Arsenał dostępnych ostrzy ma być całkiem szeroki, a każde z nich ma posiadać unikalne animacje i kombinacje ciosów, dzięki czemu rozgrywka będzie bardziej zróżnicowana.

Phantom Blade Zero
Phantom Blade Zero

Dodatkowo deweloperzy jasno zadeklarowali, że Phantom Blade Zero będzie produkcją wolną o mikropłatności, a gracze tylko raz zapłacą „za pełne doświadczenie”. Tytuł pozbawiony będzie również typowych dla chińskich produkcji zapychaczy oraz mechanik „gatcha”.

Interesujący zdaje się także fakt, że produkcja ta ma wykorzystywać sporo potencjału, który drzemie w kontrolerze DualSense do PlayStation 5. Możemy więc spodziewać się rozbudowanego wsparcia dla haptyki, co zawsze postrzegane jest jako duży plus.

Przeczytaj też: Ranking słuchawek bezprzewodowych

Kup PlayStation 5

Dzięki tym informacjom otrzymaliśmy całkiem ciekawy obraz tytułu, który może być niezwykle dobrym początkiem dla serii udanych gier akcji. Czy faktycznie tak będzie? Tego dowiemy się dopiero po premierze, która ma być… No właśnie o tym twórcy nie raczyli nas jeszcze poinformować.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.