Phil Spencer chce, aby Xbox stworzył własnego handhelda? Szef Microsoft Gaming „lajkuje” tweety o konsoli

Phil Spencer

Plotki na temat handhelda Xboxa pojawiają się w sieci już od dawna. Firma nadal jednak nie odniosła się do nich w żaden sposób, choć wydaje się, że Phil Spencer generalnie lubi ten pomysł. A przynajmniej na to wskazują zauważone przez niego tweety.

Phil Spencer „lajkuje” tweety związane z handheldem Xboxa

Najnowsza plotka o handheldzie Xboxa pochodzi z początku tego miesiąca. Dowiedzieliśmy się wtedy od Jeza Cordena, że Microsoft opracowuje kilka projektów sprzętowych. Ponadto „Zieloni” mają przyglądać się uważnie rynkowi przenośnych konsol.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Tymczasem jakiś czas temu artykuł Cordena znów spowodował, że o handheldzie Xboxa zaczęło być głośno. Albo raczej odnoszący się do niego tweet redakcji Windows Central, który został „polajkowany” przez samego Phila Spencera.

Co więcej, kilka godzin temu szef Microsoft Gaming dał też „lajka” tweetowi Toma Warrena. W nim dziennikarz stwierdził, że Microsoft musi zatroszczyć się o lepsze doświadczenie użytkowników handheldów.

Może to oznaczać, że Xbox rzeczywiście szykuje co najmniej spersonalizowany, autorski system operacyjny, który domyślnie współpracowałby z interfejsem przenośnych konsol. Podstawa pod to jest co najmniej solidna, jako że firma opracowała już w przeszłości OS dla konsol, a także ma przecież za osobą ogromny dział zajmujący się Windowsem.

A jeśli chodzi o samego Windowsa, handheldy niezależnych firm potrafią go skutecznie wykorzystywać. Przykładem jest chociażby Asus ROG Ally, który na mocy współpracy z Microsoftem sprzedaje się w pakiecie z 3-miesięczną subskrypcją Xbox Game Pass.

Tak czy inaczej, być może szczegóły na temat dalszych planów Xboxa poznamy już niebawem. „Zieloni” szykują bowiem wydarzenie, na którym dowiemy się o planach biznesowych marki.

Źródło: Pure Xbox

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.