Sniper Elite 5 z pierwszymi ocenami. Recenzje zwiastują kolejną mocną grę w Xbox Game Pass

Sniper Elite 5

Sniper Elite 5 debiutuje na PC, XONE, XSX|S, PS4 oraz PS5 już jutro, 26 maja. Zgodnie z obietnicami tytuł studia Rebellion będzie dostępny od dnia premiery w Xbox Game Pass, więc każdy opłacający tę usługę Microsoftu od jutra otrzyma możliwość ogrania tej strzelanki za darmo.

Pierwsze recenzje Sniper Elite 5

Sniper Elite 5 zwiastun

Dzisiaj zeszło embargo na recenzje i wszelkie materiały ze Sniper Elite 5. Pierwsze opinie krytyków, którzy ostatnie dni spędzili w skórze Karla Fairburne’a (głównego bohatera serii Sniper Elite), utwierdzają w przekonaniu, że piąta odsłona serii jest jedną z lepszych strzelanek dostępnych na rynku.

Recenzenci wspominają, że Sniper Elite 5 wyróżnia się angażującym modelem strzelania i wynagradzającą cierpliwość mechaniką skradania – nie brakuje nawet porównań do rozwiązań rodem z serii Hitman. Deweloperzy są chwaleni także za dobrze przemyślane mapy, na których rozgrywają się misje w kampanii fabularnej. Nie można zapomnieć również o docenieniu wiernego odwzorowania wyposażenia, mającego podkreślać klimat II wojny światowej.

W minusach najczęściej pojawiają się pomniejsze błędy graficzne niewpływające diametralnie na jakość rozgrywki, a także zbyt naiwna sztuczna inteligencja, która zbyt często wychodzi na otwarte przestrzenie i ładuje się prosto pod celownik protagonisty Sniper Elite 5.

Przykładowe recenzje Sniper Elite 5:

  1. Eurogamer – 10/10
  2. GamesRadar – 9/10
  3. PureXbox – 9/10
  4. Shacknews – 9/10
  5. PC Games – 8/10
  6. GamingBolt – 8/10
  7. GameSpew – 8/10
  8. IGN – 7/10
  9. The Loadout – 7/10

Sprawdź także: Prawdopodobny powód opóźnienia Starfielda

Wychodzi więc na to, że tytuł Rebellionu jest bardzo udaną produkcją, w której świetnie odnajdą się fani strzelankowo-skradankowych gier. Jest to dobra informacja, zważywszy na to, iż – przypomnijmy raz jeszcze – Sniper Elite 5 zmierza do biblioteki Xbox Game Pass. W Polsce pierwsi gracze zagrają już 26 maja o 2 w nocy, bowiem właśnie wtedy gra zostanie odblokowana w usłudze Microsoftu.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.