Sniper Elite 5 z pierwszymi ocenami. Recenzje zwiastują kolejną mocną grę w Xbox Game Pass

Sniper Elite 5

Sniper Elite 5 debiutuje na PC, XONE, XSX|S, PS4 oraz PS5 już jutro, 26 maja. Zgodnie z obietnicami tytuł studia Rebellion będzie dostępny od dnia premiery w Xbox Game Pass, więc każdy opłacający tę usługę Microsoftu od jutra otrzyma możliwość ogrania tej strzelanki za darmo.

Chcesz kupić 22 miesiące Xbox Game Pass Ultimate za ok. 150 zł? Kliknij tutaj i zobacz jak!

Pierwsze recenzje Sniper Elite 5

Sniper Elite 5 zwiastun

Dzisiaj zeszło embargo na recenzje i wszelkie materiały ze Sniper Elite 5. Pierwsze opinie krytyków, którzy ostatnie dni spędzili w skórze Karla Fairburne’a (głównego bohatera serii Sniper Elite), utwierdzają w przekonaniu, że piąta odsłona serii jest jedną z lepszych strzelanek dostępnych na rynku.

Recenzenci wspominają, że Sniper Elite 5 wyróżnia się angażującym modelem strzelania i wynagradzającą cierpliwość mechaniką skradania – nie brakuje nawet porównań do rozwiązań rodem z serii Hitman. Deweloperzy są chwaleni także za dobrze przemyślane mapy, na których rozgrywają się misje w kampanii fabularnej. Nie można zapomnieć również o docenieniu wiernego odwzorowania wyposażenia, mającego podkreślać klimat II wojny światowej.

W minusach najczęściej pojawiają się pomniejsze błędy graficzne niewpływające diametralnie na jakość rozgrywki, a także zbyt naiwna sztuczna inteligencja, która zbyt często wychodzi na otwarte przestrzenie i ładuje się prosto pod celownik protagonisty Sniper Elite 5.

Przykładowe recenzje Sniper Elite 5:

  1. Eurogamer – 10/10
  2. GamesRadar – 9/10
  3. PureXbox – 9/10
  4. Shacknews – 9/10
  5. PC Games – 8/10
  6. GamingBolt – 8/10
  7. GameSpew – 8/10
  8. IGN – 7/10
  9. The Loadout – 7/10

Sprawdź także: Prawdopodobny powód opóźnienia Starfielda

Wychodzi więc na to, że tytuł Rebellionu jest bardzo udaną produkcją, w której świetnie odnajdą się fani strzelankowo-skradankowych gier. Jest to dobra informacja, zważywszy na to, iż – przypomnijmy raz jeszcze – Sniper Elite 5 zmierza do biblioteki Xbox Game Pass. W Polsce pierwsi gracze zagrają już 26 maja o 2 w nocy, bowiem właśnie wtedy gra zostanie odblokowana w usłudze Microsoftu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Dołącz do redakcji