„Nie spisujcie nas jeszcze na straty” – apeluje Piranha Bytes. Studio ma poważne problemy

Piranha Bytes Risen 3

W zeszłym tygodniu w sieci pojawiły się nieoficjalne doniesienia, według których Piranha Bytes mogło paść ofiarą nowej polityki Embracer Group. Kolejne plotki sugerowały natomiast, że twórcy serii Gothic mają zostać sprzedani. Deweloperzy w żaden sposób nie komentowali całego zamieszania, co dodatkowo niepokoiło fanów. Niemiecki zespół postanowił jednak wreszcie wyjść z cienia i odnieść się do ostatnich informacji na swój temat.

Piranha Bytes potwierdza, że znajduje się w „trudnej sytuacji”. Twórcy serii Gothic nie chcą się jednak poddawać

W opublikowanym na portalu społecznościowym X komunikacie Piranha Bytes potwierdziło, że znajduje się obecnie w „trudnej sytuacji”. Niemiecki zespół postanowił jednak zaapelować do swoich fanów. „Nie spisujcie nas jeszcze na straty” – proszą twórcy we wspomnianym oświadczeniu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby nadal tworzyć wyjątkowe gry ze światami, w których można się zgubić. To zawsze leżało nam na sercu. Jesteśmy głęboko przekonani, że nam się to uda. Wyobraźni i twórczych umysłów nam nie brakuje! Bądźcie pewni, że nasz zespół trzyma się razem bez względu na wszystko.

– dodaje Piranha Bytes.

Niemiecki zespół zapowiada, że „zrobi wszystko”, by znaleźć partnera do wspomnianych w komunikacie projektów. Piranha Bytes zapewnia również, że odezwie się do graczy, jak tylko „będzie coś nowego do ogłoszenia”. Na sam koniec twórcy serii Gothic podziękowali fanom za „nieustające wsparcie”.

Źródło: X

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.