Plan rodzinny Xbox Game Pass wystartował w nowym kraju! Cena usługi z pewnością zadowoli graczy

Xbox Game Pass Friends & Family

Plan Rodziny Xbox Game Pass umożliwia tańszy dostęp do usługi za sprawą połączonej subskrypcji czwórki graczy. Pomysł ten był początkowo testowany w kilku różnych krajach, a wczoraj oficjalnie pojawił się także w Nowej Zelandii. Daje to nadzieję na ogólnoświatowe rychłe wdrożenie subskrypcji, co mogłoby być pewną rekompensatą za ostatnie wycofanie oferty pozwalającej wykupić jej pierwszy miesiąc za 4 zł.

Xbox Game Pass Friends & Family pojawił się w przystępnej cenie w Nowej Zelandii

Xbox Game Pass
Xbox Game Pass

Xbox Game Pass Friends & Family jest rodzajem subskrypcji, który umożliwia tańszy dostęp do biblioteki gier Xbox Game Pass Ultimate maksymalnie czterem graczom. Wczoraj Microsoft po cichu wdrożył go do kolejnego kraju – Nowej Zelandii. Koszt usługi został wyceniony na 39,95 dolarów nowozelandzkich, co odpowiada kwocie około 107 zł.

Podobna cena planu rodzinnego Xbox Game Pass została wcześniej ustalona w Irlandii, gdzie różnica pomiędzy obydwoma krajami wynosi około 5 zł. Możemy więc śmiało przypuścić, że subskrypcja usługi przy uruchomieniu jej w Polsce będzie utrzymywać się w kwocie balansującej w okolicach 100 zł.

Informacja ta z całą pewnością zadowoli wielu graczy, bo w takim wypadku cena Xbox Game Pass Friends & Family wynosiłaby około 25 zł „na głowę”. W zaokrągleniu oznaczałoby to sumę mniejszą o 30 zł niż jest to w przypadku cieszącego się tymi samymi benefitami planu Xbox Game Pass Ultimate.

Zobacz też: Laptop do pracy – najlepsze modele

Cicha premiera abonamentu w następnym regionie sugeruje, że być może Microsoft zdecyduje się wkrótce na jego udostępnienie we wszystkich krajach, gdzie można wykupić Xbox Game Pass Ultimate. Z pewnością byłoby to swego rodzaju zadośćuczynienie za ostatnie wycofanie oferty na pierwszy miesiąc usługi za 4 zł.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.