Gry w ofercie YouTube? Google ma testować funkcję „Playables”

YouTube

Koniec końców huczne wejście Google na rynek gier okazało się klapą wraz z zamknięciem Stadii, ale korporacja nie wycofała się z niego całkowicie. Ostatnią nowinką z jej strony w tym temacie była usługa Gry Google Play, która od miesiąca jest dostępna również w Polsce. Kolejnym krokiem ma być natomiast funkcja „Playables”, która zaoferowałaby uruchamianie tytułów online bezpośrednio poprzez YouTube.

„Playables” ma zaoferować graczom gry online na YouTube

Google
Google

Do informacji o „Playables” dotarli dziennikarze Wall Street Journal. Całość miałaby polegać na oferowaniu użytkownikom możliwości grania w gry online wprost poprzez stronę internetową YouTube lub aplikację serwisu na systemy operacyjne Android i iOS.

Do wewnętrznych testów nowej funkcji mają być obecnie zapraszani pracownicy Google. Na razie wiemy o jednym dostępnym poprzez nią tytule (naturalnie może być ich więcej). Mowa tu mianowicie o Stack Bounce, czyli prostej grze zręcznościowej polegającej na rozbijaniu piłkami wież ułożonych z cegieł.

Zasadniczo oznaczałoby to drugie podejście YouTube do sektora gier. Już wcześniej platformowa proponowała bowiem interesującą integrację ze Stadią, gdzie daną produkcję można było uruchomić od razu po obejrzeniu związanego z nią zwiastuna czy materiału nadawanego na żywo.

Zobacz też: Najlepsze gry point and click

Na razie „Playables” nie zostało oficjalnie skomentowane przez Google. Rzecznik prasowy Google zdradził nam jedynie, że „gry od dawna są przedmiotem zainteresowania YouTube”, a firma zawsze eksperymentuje z nowymi funkcjami, choć nie ma w tej chwili nic nowego do ogłoszenia.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.